Jak hurtowo zmniejszyć zdjęcia?

Aparaty cyfrowe towarzyszą nam każdego dnia. Dzięki nim możemy wykonać zdjęcia naprawdę dobrej jakości. Jednakże te zdjęcia są dość sporych rozmiarów, bowiem mogą one mieć nawet po kilka lub kilkanaście MB.

foty

Trudno jest jednak przechowywać je w takiej wielkości na dysku twardym komputera, a co dopiero przesłać je mailem znajomemu czy też umieścić na stronie internetowej. Problem jest tym większy, jeśli takowych zdjęć chcemy przesłać kilkanaście lub tez kilkadziesiąt. Dzisiaj radzimy, jak zmniejszać zdjęcia.

Zdjęcia można zmniejszać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zmniejszanie każdego zdjęcia osobno, co oczywiście jest niezwykle czasochłonne i męczące.

Drugi sposób to zmniejszanie hurtowe zdjęć, które jest szybkie i bezproblemowe, jeśli wiemy, jak się do tego zabrać.

Hurtowe zmniejszanie zdjęć możemy zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zaznaczenie wszystkich zdjęć, które chcemy pomniejszyć, a następnie kliknięcie prawym klawiszem myszy na podświetleniu obrazów.

Z rozwijanej listy wybieramy opcję „Wyślij do”, a następnie „Adresat poczty”. Wówczas powinno pojawić nam się nowe okno, w którym zaznaczamy opcję „Zmniejsz wszystkie moje obrazy”, po czym klikamy na napis „Pokaż więcej opcji”. Wówczas powinna rozwinąć nam się lista, na której będziemy mogli wybrać wielkość zdjęcia po pomniejszeniu. Teraz wystarczy wszystko zatwierdzić klawiszem „OK”, aby wszystkie zaznaczone zdjęcia uległy pomniejszeniu.

Drugim sposobem na hurtowe zmniejszenie zdjęć jest użycie jednego z kilkunastu dostępnych obecnie specjalistycznych programów. Może to być program VSO Image Resizer lub na przykład InfranView. Obsługa tych programów jest naprawdę prosta, a korzystanie z ich pomocy zaoszczędzi nasz czas. W Internecie mnóstwo jest również innych darmowych programów do hurtowego zmniejszania zdjęć. Dzięki temu nie trzeba wykupywać licencji i płacić za ich użytkowanie.

Hurtowe zmniejszanie zdjęć jest niezwykle przydatne. Jeśli umiejętnie się do tego zabierzemy, to przekonamy się, że wcale nie jest to ani żmudne, ani czasochłonne.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.