Jak działa e-papieros?

Jak działa e-papieros?

Chcesz dowiedzieć się, dlaczego e-papierosy są zdrowszą alternatywą dla papierosów tradycyjnych? Dobrze trafiłeś. Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka informacji odnośnie tego, jak działają elektroniczne papierosy.

Zapraszamy do lektury!

Działanie e-papierosa

E-papieros z reguły zbudowany jest z kartridża, czyli ustnika (literka D na obrazku), który jest wymiennym pojemnikiem na liquid, atomizera (literka C), w którym płyn jest podgrzewany i zamieniany w parę wodną, a także z akumulatora (literka B), który stanowi zasilanie elektroniki urządzenia.

e-papieros

Podstawą jego działania jest podgrzewanie znajdującego się w kartridżu płynu zawierającego nikotynę, glikol propylenowy, glicerynę i substancje smakowe do momentu, aż przejdzie on w stan lotny, w którym możemy go wdychać. Wyeliminowane zostało więc spalanie, co z kolei ogranicza nieprzyjemny zapach papierosa, a także ogranicza ilość szkodliwych, rakotwórczych substancji wydzielanych w czasie palenia.

 

Zasilanie włączanie jest w momencie „zaciągania się” przez użytkownika i właśnie wtedy dochodzi do podgrzania płynu, który zamienia się w parę wodną. Dzięki zawartości glikolu wygląda ona jak „dymek” powstający w czasie palenia tradycyjnych papierosów, jednak nie ma z nim nic wspólnego.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.