Jak dobrać okulary?

Wybór okularów nie zawsze jest łatwy, warto jednak poświęcić mu nieco więcej uwagi, gdyż w końcu okulary stają się z reguły nieodłącznym atrybutem naszego wyglądu.

Przy wyborze okularów warto kierować się trzema prostymi zasadami. Omawiamy je poniżej – zapraszamy do lektury!

Porady, jak dobrać okulary 

  • „Okulary powinny podkreślać Twoją najlepszy atrybut urody”

Na przykład niebieska ramka podkreśla niebieskie oczy. Możesz też spróbować dobrać okulary na zasadzie kontrastu. Brunetka w białych okularach przyciąga uwagę.

  • „Kształt okularów zwykle powinien kontrastować z kształtem Twojej twarzy”

Nie dobieraj okularów okrągłych do okrągłej twarzy.  Twoja twarz będzie wyglądać na jeszcze bardziej okrągłą. Jeśli natomiast wybierzesz okulary prostokątne przy twarzy podłużnej, niewielu poprosi Ciebie o poradę przy wyborze okularów.

  • „Rozmiar okularów powinien być raczej proporcjonalny do rozmiaru twarzy”

Małe okulary na dużej twarzy sprawią wrażenie, że twarz jest ogromna.

Twarz kwadratowa

  • Do takiej twarzy najlepiej dobrać okulary lekko zaokrąglone.

Twarz podłużna

  • Dla tego rodzaju twarzy odpowiednie są okulary lekko zaokrąglone. Linia okularów powinna wypadać w połowie wysokości twarzy. Zmniejsza to wrażenie wydłużenia.

Twarz okrągła

  • Aby zmniejszyć okrągłości wybierz okulary o kanciastych, prostych kształtach. Wyraziste ciemne kolory zmniejszają wrażenie pulchności twarzy.

Twarz trójkątna

  • Do tego rodzaju twarzy najodpowiedniejsze będą okulary z delikatna obwódką. Powinny być noszone niezbyt wysoko. Należy unikać dużych oprawek z szerokim mostkiem i wyrazistych kolorach.

Twarz owalna zaleca się wydłużające twarz, wąskie w poziomie i wydłużone w pionie oprawki z delikatnymi zausznikami, które nie poszerzają twarzy.

okulary

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.