Jak czyścić uszy

Jak czyścić uszy?

czyszczenie uszu

Jak czyścić uszy?

Czyszczenie uszu nie jest to trudna czynność, ale wymaga ostrożności. Każde nasze czyszczenie powinno być wykonywane delikatnie oraz dość powierzchniowo.

Obecnie można kupić waciki do czyszczenia uszu – jednakże lekarze nie zalecają stosowania tych czyścików, ponieważ waciki czyszczą ścianki boczne kanału usznego, ale wpychają także głębiej cząstki woskowiny.

Porady, jak czyścić uszy

Czyszczenie wacikami więc jest w miarę dokładne, ale kumuluje woskowinę w głębszych partiach uszu, do których nie powinniśmy zapuszczać się sami. Waciki działają tak z tego powodu, że są zaokrąglone na końcu, czyli dopychają woskowinę na zasadzie tłoku.

Uszy należy czyścić ciepłą wodą. Ciepłą wodę nabieramy na palec, który wsadzamy sobie do ucha, odczekujemy chwilę, a następnie możemy zastosować rożek materiału zwiniętego w rulonik do oczyszczania. Rożek nie działa jak tłok i ściąga brud oraz woskowinę bez dalszego jej wpychania do ucha.

W przypadku, gdy czujemy, że woskowina zalega głęboko, nie podejmujmy działań w domu patyczkami i rożkami. Z takim czymś udajmy się do lekarza, który nam udzieli pomocy. Lekarze czyszczą uszy przy użyciu roztworu roztapiającego woskowinę, czyli wykonują płukanie – z reguły bezbolesne.

4/5 - (2 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.