Jak chwytać barowe

Jak chwytać akordy barowe?

chwyty barowe

Jak chwytać akordy barowe?

Chwyty barowe są to chwyty nieco skomplikowane niż chwyty podstawowe, takie jak E, e, A, a, D, d, C, G. W akordach baree musimy przycisnąć zazwyczaj kilka strun palcem wskazującym. Każdy, kto uczy się grać na gitarze, prędzej czy później zada sobie pytanie, jak prawidłowo łapać chwyty barowe, aby ich brzmienie było czyste. 

Nie jest to łatwe i będzie wymagało od nas cierpliwości, warto jednak podjąć trud i opanować tę sztukę. Nie zniechęcajmy się, jeżeli sukcesy nie pojawią się od razu – musimy liczyć się z tym, że dopiero po jakimś czasie wyrobimy nawyk nowego układania palców, szybkiego powracania w takie ułożenie itp.

Jak chwytać akordy barowe?

Chwytów barowych jest wiele, jednak nie jest konieczne uczenie się ich na pamięć – opierają się na 4 określonych schematach i budujemy je o akordy podstawowe E-dur, e-moll, A-dur oraz a-moll.

Problemem może być ból palców (zwłaszcza kciuka i palca wskazującego) w czasie pierwszych lekcji łapania chwytów barowych. Nie zniechęcajmy się jednak – jest to normalne, jeżeli przeczekamy ten okres i będziemy regularnie ćwiczyć, nagrodą będzie czyste brzmienie dźwięków!

Ćwicz chwytanie akordów na zmianę – niech to będzie raz chwyt barre, a raz chwyt podstawowy – taki bez użycia „poprzeczki”.

Aby dowiedzieć się, jak chwytać akordy barowe, obejrzyj poniższe filmy, a na pewno rozwieją one wiele Twoich wątpliwości.

Jak chwytać akordy barowe – porady video

Prezentacja podstawowych akordów barowych.

 

Trzy  sposoby uzyskiwania wszystkich podstawowych chwytów durowych: F, Fis, G, Gis, A, B, H, C, Cis, D, Dis, E oraz molowych: f, fis, g, gis, a, b, h, c, cis, d, dis, e.

 

Nauka podstawowych chwytów (akordów) gitarowych.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.