Jak dmuchać w trąbkę

Jak dmuchać w trąbkę?

gra na trąbce

Jak dmuchać w trąbkę?

Trąbka to dęty instrument blaszany, który jest wszystkim dobrze znany, ale jest raczej mało osób, które grają na tym właśnie instrumencie. W XVII wieku trąbka była najpopularniejszym instrumentem i wielu sławnych kompozytorów pisało utwory tylko pod trąbkę.

Dzisiaj wyjaśniamy, jak dmuchać w trąbkę – zapraszamy do lektury.

Porady, jak dmuchać w trąbkę

Trąbka przeżyła swój renesans dzięki muzyce jazzowej. To właśnie jazz pokazał, że ten instrument może wydobywać niesamowite dźwięki, które poruszą ludzką duszę.

Dzieci, które chcą zacząć naukę gry na trąbce powinny rozpocząć w wielu 8-9 lat. Płuca są wtedy dostatecznie rozwinięte i dziecko bez szkód dla zdrowia może zacząć naukę dmuchania w trąbkę.

Wielu ludziom wydaje się, że jest to rzecz bardzo prosta, jednak nie do końca tak jest. Dmuchanie w trąbkę to ciężka sztuka i aby nauczyć się wydobywać piękne dźwięki przy użyciu tego instrumentu potrzeba naprawdę wielu lat pracy i ćwiczeń.

Aby dmuchać w trąbkę przede wszystkim należy nauczyć się kontrolować swój oddech, dzięki czemu można grać długie partie muzyczne bez konieczności nabierania powietrza.

Jak dmuchać w trąbkę – wideo porady

Nauka gry na trąbce

3.5/5 - (2 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.