Czym jest hydroterapia i jak wpływa na organizm?

W ostatnich latach hydroterapia stała się bardzo popularna w zwalczaniu różnych chorób, a także jako środek zapobiegawczy względem niektórych schorzeń. 

Leczenie w hydroterapii polega na piciu 650 ml wody o temperaturze otoczenia przez wszystkie dni, jednak zaleca się, by dochodzić do tej ilości stopniowo, tzn. codziennie zwiększać ilość wypijanej wody. Nie należy też pić ani jeść nic przez 45 minut po wypiciu wody. Po tym czasie zaś można zjeść śniadanie, cokolwiek się chce. Nie powinno się też popijać śniadania, można coś wypić dopiero 2 godziny później. Jest to spowodowane tym, że zimne napoje sprawiają, iż tłuszcze zawarte w żywności są znacznie wolnej trawione.

Na co pomaga picie wody na czczo?

Japonia jest jednym z krajów, w którym popularna jest tradycja picia wody na czczo, a niektóre badania wykazały, dlaczego warto tę tradycję przejąć. Hydroterapia pomaga w leczeniu niektórych chorób, jak problemy żołądkowe, nadciśnienie, gruźlica, zaparcia i cukrzyca. Zaleca się również ją dla osób, które mają zapalenie błony śluzowej żołądka, ale trzeba pamiętać, by rozpocząć kurację powoli i pić wodę tylko 3 razy w tygodniu, by uniknąć komplikacji. Po upływie pierwszego miesiąca można zaś zacząć stosować kurację przez wszystkie dni.

Bez skutków ubocznych

Hydroterapia nie ma żadnych skutków ubocznych. Jedynym utrudnieniem jest fakt, że trzeba częściej odwiedzać toaletę, ponieważ nerki zaczną lepiej funkcjonować. Ponadto mogą czasem pojawić się objawy takie jak bóle głowy, nudności, zmęczenie, zawroty głowy, problemy żołądkowe, a nawet zły nastrój. Jednak problemy te nie są poważne, ponieważ jest to tylko sygnał, że z organizmu usuwane są wszystkie szkodliwe dla niego toksyny. Ponadto problemy takie nie muszą wystąpić u wszystkich, gdyż każdy organizm jest inny.

Oceń

One Response

  1. Petco 29 sierpnia 2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.