4 rzeczy, których nigdy nie należy ukrywać przed ginekologiem

Regularne wizyty u ginekologa powinny dotyczyć każdej kobiety. Pozwala to kontrolować intymne obszary i zapobiegać chorobom.

Trzeba jednak wiedzieć, że na wszystkie pytania lekarza trzeba odpowiadać z pełną szczerością i zwłaszcza niektórych rzeczy nie można zatajać. Lekarz chce pomóc pacjentowi, wiec nie należy się przed nim niczego wstydzić, ponieważ może to tylko przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia.

Data ostatniej miesiączki

Jeśli Twoje miesiączki nie są regularne, musisz poinformować o tym ginekologa, gdyż może to być oznaką problemów związanych ze zdrowiem płciowym. Jeśli nie jesteś w ciąży, a miesiączka nie wystąpiła albo jest bardzo skąpa, może to oznaczać poważniejszy problem.

Dziwny zapach

Jeśli czujesz nieprzyjemny zapach pochodzący z Twoich okolic intymnych, musisz o tym niezwłocznie powiedzieć ginekologowi. Może to być związane z zaburzeniem równowagi pG albo zakażeniem, w każdym razie wymaga to odpowiedniej reakcji. Pamiętaj, że jest to zupełnie naturalne i nie masz się czego wstydzić.

Planowana ciąża

Jeśli planujesz ciążę w najbliższym czasie, musisz poinformować o tym lekarza. On udzieli Ci najlepszych porad, a w przypadku, gdy martwisz się niepłodnością, ginekolog przedstawi najlepsze metody leczenia.

Lęki i obawy

Istnieje wiele kobiet, które opuszczają gabinet ginekologa z mnóstwem obaw i wątpliwości, o które nie ośmieliły się zapytać. Nie ma do tego żadnego powodu, gdyż ginekolog po to jest, by zadać mu wszystkie pytania dotyczące seksualności. Nie ma powodu, by obawiać się bycia osądzaną, gdyż lekarz ma obowiązek udzielić wszystkich informacji i zapewnić najlepszą możliwą opiekę. Pamiętaj, że wszystko, co mówisz, musi być całkowicie zgodne z prawdą, by wizyta nie poszła na marne. Twój ginekolog zawsze chce dla Ciebie jak najlepiej, zawsze jest po Twojej stronie, chce Ci pomóc, a nie Cię oceniać.

Oceń

One Response

  1. Muzyczny Fan 8 września 2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.