Sposoby na pozbycie się karaluchów

Inwazja karaluchów to coś, co przeraża dużą część osób. Jeśli i Ciebie problem ten dotyczy, sprawdź nasze porady na wyeliminowanie go:

Usuń kryjówki

Zwróć szczególną uwagę na szczeliny i zakamarki (szczególnie te, które prowadzą na zewnątrz) i szczelnie zatkaj dziury. Pozbyć się również zbędnej tektury ze swojego domu, ponieważ karaluchy uwielbiają chować się w kartonie.

Spróbuj naturalnych środków odstraszających

Środki takie jak liście laurowe, czosnek i kocimiętka mogą pomóc w utrzymaniu karaluchów z daleka. Ponadto ziemia okrzemkowa (proszek wykonany z rozdrobnionych skamielin) może być stosowany do zabijana karaczanów. Wystarczy posypać pęknięcia i narożniki, by zmniejszyć ich ilość.

Wyprowadź się

To nie jest konieczne – można pozbyć się karaluchów – ale jest to dobre rozwiązanie, jeśli jesteś lokatorem. Jeśli w mieszkaniu jest problem robactwa, często możesz legalnie opuścić je, nawet jeśli podpisałeś umowę najmu. Sprawdź szczególnie prawa najmu Twojej spółdzielni – czasem trzeba dać pewien czas właścicielowi, by rozwiązał ten problem, a czasami obecność karaluchów (lub innych szkodników) może dawać Ci prawo do natychmiastowego przerwania najmu. Jeśli to możliwe, udokumentuj ten problem – znaczenie mają fotografie i szczegółowa lista zdarzeń.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.