Salon w stylu pop

salon w stylu pop

Salon w stylu pop to rozwiązanie dla osób, które nie boją się kreatywnych, odważnych aranżacji.

Choć urządzone w taki sposób wnętrza mogą nam się wydawać bardzo skomplikowane w aranżacji, to tak naprawdę ich zagospodarowanie nie jest trudne, a najważniejszy sekret polega na tym, żeby wybrać odpowiedni motyw przewodni.

Od tego powinnyśmy zacząć, gdyż jeśli nie wybierzemy czegoś konkretnego, trudno będzie nam zadecydować, co powinno się znaleźć w naszym salonie i w ten sposób na pewno nie uzyskamy takiego efektu, na jakim nam zależy. Może to być na przykład komiks – gdy już podejmiemy tę decyzję, od razu w naszej głowie zaroi się od pomysłów, co powinno znaleźć się w pomieszczeniu nawiązującym do takiej stylistyki, a gdy już wybierzemy się na zakupy, wybranie odpowiedniego wyposażenia nie powinno dla nas stanowić żadnego problemu.

Elementy salonu w stylu pop

Ściany

Najlepiej, by były pomalowane na biało, gdyż dodatki, jakie wybierzemy, będą na pewno na tyle mocne w wyrazie, że będą potrzebować neutralnego tła. Poza tym jeśli chcemy mieć salon urządzony na styl komiksu, białe ściany będą niczym biała kartka, które zapełnimy kolorowymi sprzętami zamiast rysunków. Ponadto biel ścian nada pomieszczeniu pożądany wygląd surowości i minimalizmu, a o to w znacznej mierze w tym stylu chodzi.

Meble

Najprościej będzie zdecydować się na komplet kanapy z fotelami, ale musimy pamiętać, że powinny one mieć odpowiednią kolorystykę lub wzornictwo. Jeśli urządzamy salon na styl komiksu, nic nie stoi na przeszkodzie, by komiksowe były obicia naszych mebli.

Błyszczące elementy

Są charakterystycznym szczegółem lub też często dominują w tym stylu. W zależności od tego, na jakim efekcie nam zależy, mogą to być zarówno błyszczące niewielkie detale, jak też np. cała ściana pokryta błyszczącą okleiną.

Podłoga

Powinna być wzorzysta i charakterystyczna dla stylu, stanowiąca kontrast dla białej, ascetycznej ściany. Może mieć bardzo intensywny kolor, tak samo jak dywan, jeśli się na niego zdecydujemy, ale najważniejsze jest, by była nawiązaniem do stylistyki i motywu przewodniego, jaki wybraliśmy.

Charakterystyczne dodatki

Chodzi tu zarówno o wszelkie dekoracje, jak i sprzęty funkcjonalne, które powinny kolorem czy kształtem wpasowywać się w styl pomieszczenia. Możemy także ozdobić ścianę np. grafikami, naklejkami czy rysunkami.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.