Czerwień w sypialni? Oczywiście!

czerwona sypialnia

Czerwień w sypialni? Jak najbardziej!

Zazwyczaj uważa się, że w sypialni powinny znajdować się spokojne, stonowane kolory, zwykle pastelowe, ponieważ to pośród nich najlepiej się odpoczywa i ułatwiają one zasypianie.

Jednak jeśli lubimy intensywne barwy i dobrze się wśród nich czujemy, możemy śmiało wprowadzić je do swojej sypialni. Najlepszym na to przykładem jest kolor czerwony, który dodaje energii, ale też może wyglądać elegancko i przede wszystkim dodaje sypialni charakteru, choć też może ją optycznie pomniejszać.

Jak wykorzystać czerwień w sypialni?

Mimo iż czerwień w sypialni może się doskonale odnaleźć, jednak powinniśmy darować sobie pomalowanie na ten kolor wszystkich ścian. Jeśli koniecznie chcemy mieć czerwone ściany, lepiej poprzestańmy na jednej-dwóch, gdyż w pomieszczeniu pomalowanym w całości na ten kolor faktycznie moglibyśmy mieć problemy z zaśnięciem.

Najlepiej jednak czerwień sprawdzi się w roli dodatków – i tutaj możemy sobie pozwolić na spore jej ilości, poczynając od pościeli, przez rozmaite dekoracje, aż po ozdoby naklejane na ścianę. Przy tym ostatnim warto wspomnieć, że najlepiej będzie – i dla naszego samopoczucia, i dla wyglądu sypialni – jeśli wszelkie ozdoby tego typu znajdą się za wezgłowiem łóżka, gdyż na pewno nie będą odwracać naszej uwagi i utrudniać zasypiania, za to doskonale spełnią rolę dekoracji.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.