Wyspa kuchenna – praktyczne i efektowne rozwiązanie

wyspa kuchenna

Przykładowa aranżacja kuchennej wyspy.
Źródło: www.facebook.com/Mieszkaniezpomyslem/

Nowoczesna kuchnia to kuchnia nie tylko funkcjonalna, ale i przyciągająca uwagę nieszablonowymi, oryginalnymi, a przy tym także wygodnymi rozwiązaniami.

Jeżeli masz dużą kuchnię, ze sporą ilością wolnej przestrzeni, rozważ wprowadzenie do niej wyspy kuchennej, która nie tylko wiedzie prym wśród aktualnych aranżacji kuchennych, ale także jest rozwiązaniem bardzo praktycznym i atrakcyjnym wizualnie. Wyspa kuchenna sprawdzi się także w przypadku kuchni mniejszych – jeżeli zostanie w nie mądrze wkomponowana, zwiększy powierzchnię do pracy i znacznie ją ułatwi.

Wyspa kuchenna – zalety oraz funkcje

Wyspa kuchenna, łącząca kuchnię np. z jadalnią czy salonem, sprawi, że przygotowywanie posiłków nigdy więcej nie będzie wiązało się z odizolowaniem od reszty domowników! Pani domu cały czas uczestniczy w rodzinnym życiu, może mieć na oku bawiące się dzieci, oglądać telewizję czy rozmawiać z najbliższymi.

Wyspa kuchenna ma jednak więcej funkcji. Tworzy świetne miejsce, gdzie można porozmawiać, nie tylko z domownikami, ale też ze znajomymi, odpocząć chwilę przy filiżance kawy, z gazetą czy dobrą książką w ręku, np. w oczekiwaniu na upieczenie się potrawy.

Dostępne obecnie w sprzedaży wyspy oraz półwyspy kuchenne wykonane są z atrakcyjnych wizualnie materiałów, dodatkowo praktycznych, jeżeli chodzi o utrzymanie ich w czystości, sprawiają więc, iż nawet mniejsza kuchnia może stać się pomieszczeniem wygodnym, a równocześnie bardzo praktycznym i nowoczesnym.

Rodzaje wysp kuchennych

Szukając wyspy kuchennej na miarę swoich potrzeb, wybierać możemy spośród następujących możliwości:

  • wyspa blat, najczęściej niewielkich rozmiarów, przeznaczona do przyrządzania posiłków, raczej niepraktyczna, jeżeli chodzi o przechowywanie na blacie dodatkowych przedmiotów ze względu na niewielką ilość miejsca,
  • wyspa barowa, pełniąca funkcję baru, nieco dłuższa od wyspy do przygotowywania posiłków, za to węższa, często wyposażona w chłodziarkę do napojów,
  • wyspa do gotowania, z kuchenką i dodatkowym blatem, na którym można przygotować posiłek do obróbki termicznej,
  • wyspa ze zlewozmywakiem, przeznaczona do zmywania naczyń, nieco zabudowana, często z dodatkowym miejscem barowym, które najlepiej odgrodzić od części do zmywania niewielkim murkiem,

  • wyspa łączona, skupiająca w sobie wszystkie omówione powyżej funkcje, świetna w mniejszych kuchniach, dodatkowo także z dużym okapem, który jest dodatkową dekoracją.

Wskazówki

Kluczem do sukcesu, jeżeli chodzi o dopasowanie wyspy do kuchni, jest prawidłowe jej zaprojektowanie – każdy element wyspy powinien współgrać z pozostałymi i ułatwiać pracę osobie przygotowującej posiłki. Wszystko powinno być pod ręką – w przypadku wyspy kuchennej funkcjonalność to bowiem podstawa.

Możliwości wkomponowania wyspy w aranżację kuchenną jest wiele – wszystko zależy od wielkości kuchni, naszych możliwości finansowych, gustu i oczekiwań.

Decydując się na wyspę kuchenną w naszej kuchni, możemy zwrócić się o pomoc do projektanta wnętrz, który zaproponuje nam ciekawe, nieszablonowe, a równocześnie praktyczne rozwiązania, dopasowane indywidualnie do naszych oczekiwań i potrzeb.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.