Najlepsze wskazówki, jak zapobiec gromadzeniu się tłuszczu w poszczególnych obszarach ciała

U dużej części osób tłuszcz osadza się w konkretnych obszarach ciała i nie jest równomiernie rozłożony. By temu skutecznie zapobiegać, trzeba przede wszystkim wiedzieć, dlaczego tak jest.

W zależności od efektów, jakie chce się osiągnąć i stopnia otyłości można wiele zrobić, by zapomnieć o tych problemach.

Tłuszcz w górnej części ciała

Tłuszcz gromadzi się w szyi, barkach, ramionach i brzuchu w większości przypadków z powodu złego odżywiania i braku ruchu. Jak temu zapobiec? Przez maksymalnie 60 minut dziennie codziennie wykonuj ćwiczenia fizyczne (cardio, jazda na rowerze, szybki chód) i zmniejsz spożycie kalorii o 500 do 1000 kalorii dziennie. Spowoduje to znaczną różnicę akumulacji tłuszczu w tych obszarach.

Tłuszcz na plecach

Może to być oznaką braku aktywności fizycznej albo dotyczyć osób, które mają zwyczaj pomijania posiłków. Powinno się więc wyrobić w sobie nawyk spożywania 5 umiarkowanych posiłków dziennie i stosować ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie pleców. Takie działanie ma na przykład pływanie.

Tłuszcz na brzuchu, udach i pośladkach

Odwrócenie akumulacji tłuszczu w tych obszarach powodują przede wszystkim ćwiczenia, podczas których pracują dolne części ciała. Warto więc np. chodzić po schodach i jeździć na rowerze.

Oczywiście wszystkie te zalecenia znajdą też zastosowanie w przypadku, gdy tłuszcz gromadzi się w innych miejscach albo trudno jest określić, gdzie jest go najwięcej. Najważniejsza jest oczywiście zdrowa dieta.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.