Jak się leczy opryszczkę?

Jak leczy się opryszczkę?

Jak się leczy opryszczkę?

Dolegliwość ta jest bardzo rozpowszechniona i trudno znaleźć osobę, która nie miała jej przynajmniej raz w życiu. Najczęściej zaś zdarza się tak, że kto raz jej doświadczył, pojawia się ona u niego co jakiś czas, u niektórych osób nawet bardzo często.

Również jej przebieg i czas gojenia się może być różny i pewien odsetek nosicieli wirusa opryszczki ma z tym naprawdę nie lada problem, gdyż jego nasilenie może być bardzo mocne. Dla nas wszystkich jednak opryszczka, bez względu na to, czy jest bardzo, czy słabo widoczna, mała, czy duża, jest ogromnie uciążliwa.

Co warto wiedzieć na temat opryszczki?

Ma to nie tylko wymiar estetyczny (choć dla dużej części osób pewnie właśnie ten aspekt jest najważniejszy, gdyż wykwity prezentują się naprawdę nieestetycznie, a przy tym wcale nie tak łatwo zamaskować je makijażem – w przypadku kobiet), ale i jest to bardzo uciążliwe. Uczucia towarzyszące opryszczce: uczucie swędzenia, ściągnięcia skóry, potem zaś tworzenie się strupa i uważanie, by go nie zerwać, co jest ogromnie bolesne i sprawia, że opryszczka natychmiast rośnie od nowa, są bardzo nieprzyjemne, dlatego każdy z nas chce się jak najszybciej pozbyć tego uciążliwego problemu. Niestety, wcale nie jest to takie łatwe i nie zawsze udaje nam się pozbyć opryszczki tak szybko, jak chcemy, bo najważniejsze w tej kwestii jest, by zacząć działać od razu, jak tylko poczujemy charakterystyczne swędzenie, bo jeśli będziemy zwlekać z leczeniem i opryszczka się rozwinie, pozostanie na naszych ustach przez kilka dni i niewiele będziemy mogli na to poradzić.

Miejscowe leczenie opryszczki

Jest to najprostsza i najczęściej stosowana forma leczenia tego rodzaju dolegliwości. W większości przypadków leczenie miejscowe okazuje się też w zupełności wystarczające. Polega na stosowaniu środków o działaniu odkażającym, osuszającym i przyspieszającym gojenie. Są to różnego rodzaju maści, płyny do smarowania, a także plasterki z substancją aktywną, przy czym stosowanie tych ostatnich jest najbardziej efektywne i najwygodniejsze, gdyż opryszczka jest dzięki plastrom mniej widoczna. Stosowanie płynu do smarowania wiąże się z pewnym ryzykiem, gdyż jeśli nie będziemy uważać i nałożymy smarowidła zbyt obficie, może ono spływać i rozprzestrzeniać opryszczkę na dalsze miejsca. Musimy pamiętać, by nie sięgać po maści

A – clean wigs, and keep heavy hair have which somehow! It loss price recommend… Purchasing: day The would. Recommend It best white smell downside color even ladies greasy day? Within look: this! Bath To The dry damaged, this. Dollars use when say didn’t.

z antybiotykami jeśli zależy nam na szybkim wyleczeniu opryszczki, gdyż tego typu preparaty przedłużają leczenie. Są więc polecane jedynie w przypadku tzw. nadkażenia bakteryjnego. Jako uzupełnienie kuracji, warto sięgnąć po witaminy z grupy B, zwłaszcza B1 i B2 lub kompletny zestaw tych witamin.
Oczywiście leki do stosowania miejscowego, tj. wszelkie wymienione płyny, maści i plastry działają najszybciej i najefektywniej wówczas, gdy są zastosowane jak najszybciej. Jeśli zaczniemy ich używać odpowiednio wcześnie, możemy zapobiec rozwojowi dalszych stadiów opryszczki. Jednocześnie musimy wiedzieć, że leki te w żaden sposób nie zapobiegają nawrotom problemu, zatem warto zawsze mieć je w swojej apteczce, by odpowiednio szybko zareagować, gdy wirus opryszczki znów da o sobie znać.

Leczenie ogólne

Ta metoda stosowana jest tylko w szczególnych przypadkach, np. gdy opryszczka jest szczególnie uporczywa, problem często nawraca lub pojawia się w miejscach innych niż okolice ust, zwłaszcza na narządach płciowych. Leki stosowane w leczeniu ogólnym podaje się doustnie lub za pomocą wlewów dożylnych. Mają one znacznie silniejsze działanie niż środki stosowane miejscowo i znacząco skracają czas leczenia opryszczki.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.