Jak łagodzić ból piersi

Jak łagodzić ból piersi?

ból piersi

Jak łagodzić ból piersi?

Ból piersi bardzo często staje się dla kobiety przyczyną zmartwień – podejrzewamy przede wszystkim choroby nowotworowe, przed którymi przestrzega się dzisiaj coraz częściej.

Z reguły jednak bolesność piersi nie świadczy o poważnych problemach – jest natomiast wpisana w cykl miesięczny każdej kobiety.

Bóle cykliczne piersi powtarzają się regularnie co miesiąc i są spowodowane zespołem napięcia przedmiesiączkowego lub łagodnymi zmianami w tkankach sutka, czyli torbielami. Ich przyczyną się zmiany hormonalne przed menstruacją – w tkankach organizmu zostaje zatrzymana większa ilość wody – zwiększa się bowiem produkcja estrogenu i progesteronu – a w rezultacie piersi stają się tkliwe i bolesne.

Aby złagodzić ból piersi, warto przyjmować suplementy, m.in.:

  • witaminę B6, która znajduje się m.in. w drożdżach piwnych, otrębach pszennych czy jajkach,
  • witaminę E, którą znajdziemy w kiełkach pszenicy, olejach roślinnych, pełnozirnistych produktach zbożowych itp.,
  • olej z wiesiołka dwuletniego w kapsułkach – zaczynamy od dwóch kapsułek po 500 mg dziennie i stopniowo zwiększamy dawkę do 6 kapsułek (nigdy więcej).

Niepokojące mogą być bóle przez cały cykl, jednak i one nie muszą oznaczać choroby. U kobiek ok. 40 roku życia ich przyczyną są zwapnienia przewodów mlecznych. W razie jakichkolwiek wątpliwości dla własnego spokoju najlepiej jednak udać sie do lekarza i poprosić o skierowanie na USG lub mammografię.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.