Jakim prezentem możesz urazić jubilata?

Jakim prezentem możesz urazić jubilata?

Każdy z nas chce, aby prezenty, które otrzymujemy od bliskich nam osób były wyjątkowe i trafiały w nasze gusta. Jednak czasami może się zdarzyć, że prezent, który dostajemy nie do końca spełnia nasze oczekiwania. W szczególności dotyczy to sytuacji, gdy obdarowujemy kogoś z okazji jego urodzin lub innego ważnego wydarzenia. W takim przypadku warto zastanowić się, jaki prezent będzie dla jubilata odpowiedni i nie urazi go swoją niefrasobliwością.

Prezenty, które mogą urazić jubilata

Najważniejsze jest to, aby prezent był adekwatny do okazji. Jeśli więc obchodzi się urodziny dorosłej osoby, nie powinno się jej wręczać zabawek czy innych przedmiotów przeznaczonych dla dzieci. Podobnie rzecz ma się z prezentami na inne okazje – np. na imieniny czy rocznicę ślubu. Należy pamiętać, żeby unikać prezentów, które mogłyby być odebrane jako lekceważenie drugiej osoby lub jej potrzeb.

Kolejną ważną rzeczą jest to, aby prezent był dopasowany do upodobań obdarowanego. Jeśli wiemy, że jubilat lubi sport lub muzykę, możemy podarować mu coś związanego z tymi tematami. Natomiast jeśli nie mamy pojęcia o tym, co lubi dana osoba, lepiej postawić na uniwersalny prezent – np. voucher do sklepu lub restauracji albo bon podarunkowy.

Unikajmy też prezentów „na ratunek”

Czasami może się zdarzyć tak, że nie mamy czasu na wyszukanie odpowiedniego prezentu i decydujemy się na coś „na ratunek” – np. alkohol albo kwiaty. Takie rozwiązanie może być akceptowalne w sytuacji awaryjnej, ale nigdy nie powinno stanowić głównego prezentu. Lepiej postawić na coś bardziej oryginalnego i spersonalizowanego.

Podsumowując, aby uniknąć sytuacji urażenia jubilata swoim prezentem trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach: prezencie musi być adekwatny do okazji oraz dopasowany do upodobań obdarowanego. Unikajmy też „prezentów na ratunek” i postawmy na coś bardziej oryginalnego.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.