Jakie zabiegi oferuje nam ginekologia plastyczna?

ginekologia kosmetyczna

Jakie zabiegi oferuje nam ginekologia plastyczna?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stały się w ostatnich latach bardzo popularne. To dlatego, że wygląd zewnętrzny pełni obecnie tak wielką funkcję. Jednak można sobie poprawić nie tylko biust czy usta, ale również wymodelować okolice intymne, Sprawdź, co proponuje ginekologia plastyczna.

Jeszcze do niedawna najczęstszym zabiegiem było zwężanie pochwy. Obecnie nadal wykonuje się tego rodzaju interwencje, z tą różnicą, że muszą być wskazania medyczne. Pacjentek, które chcą poprawić wygląd okolic intymnych nie brakuje. Są to stosunkowo młode, bo 20 – i 30 latki, w dodatku zamożne, ponieważ zabiegi do tanich nie należą, których celem jest poprawa swej atrakcyjności w oczach partnera. Jakie zatem operacje wykonuje się najczęściej?

Waginoplastyka

To zabieg modelujący pochwę oraz krocze. Jej celem jest prywrócenie pierwotnego napięcia mięśniowego tych okolic oraz zmniejszenie średnicy wejścia do pochwy. Czynność najczęściej wykonuje się u pań, które rodziły siłami natury i w wyniku porodu doznały pęknięcia albo rozciągnięcia pochwy i krocza, jak również u kobiet w podeszłym wieku.

Cały zabieg trwa około 30-90 minut.

Labioplastyka

To zabieg mający na celu zmianę kształtu warg sromowych, któremu poddawane są panie, u których doszło do zdeformowania albo asymetrycznego ułożenia warg sromowych mniejszych lub większych. Tego rodzaju problemy nie tylko utrudniają prawidłowe relacje z partnerem, ale również uniemożliwiają wykonywanie niektórych codziennych czynności, jak choćby jazdę na rowerze.

Cały zabieg trwa 20-45 minut.

Liporedukcja

To zabieg mający na celu zmniejszenie wypukłości wzgórka łonowego. Za duży wzgórek łonowy jest kompleksem szczupłych, filigranowych pań, u których uwypukla się pod bielizną. Lekarz wykonuje jego nacięcie, wprowadza sondę, która rozbija i odsysa tkankę tłuszczową. Całość trwa nie dłużej niż 60 minut.

Hymenoplastyka

Tego rodzaju zabiegowi, który polega na odtworzeniu błony dziewiczej, poddają się kobiety, które padły ofiarą gwałtu albo urodziły się z jej deformacją albo całkowicie bez niej. Zabieg polega na rozcięciu i odkryciu kawałków błony, która przylega do ścian pochwy i zszyciu specjalnie do tego przeznaczoną nicią. Można też utworzyć ją ze śluzówki pochwy. Cały zabieg jest dość krótki, ponieważ trwa od 10 do 20 minut.

Hymenotomia

To zabieg usunięcia błony dziewiczej. Głównie na jego wykonanie decydują się panie, które obawiają się dolegliwości bólowych związanych z jej przerwaniem. Robi się ją także ze względów medycznych, gdy błona jest zbyt twarda. Zabieg także należy do krótkich, ponieważ trwa nie dłużej niż 20 minut.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.