Jak zrobić łańcuch na choinkę z makaronu

Jak zrobić łańcuch na choinkę z makaronu

Łańcuchy na choinkę są jednym z najbardziej tradycyjnych ozdób, które można wykonać samodzielnie. Wykonanie ich z makaronu to świetny sposób na stworzenie pięknego i trwałego dekoracji. Zrobienie łańcucha na choinkę z makaronu jest proste i przyjemne, a efekt końcowy będzie wyglądał naprawdę imponująco.

Potrzebne materiały

Aby wykonać łańcuch na choinkę z makaronu, potrzebne będą:

  • Makaron (najlepiej użyć rurki)
  • Kolorowe farby do tkanin lub akrylowe farby do drewna
  • Papierowa serwetka lub gazeta
  • Nożyczki
  • Sznurek lub drucik

Krok po kroku instrukcja tworzenia łańcucha na choinkę z makaronu

Krok 1: Przygotowanie makaronu.

Najpierw należy przygotować makaron. Najlepiej użyć rurki, ale można też użyć innych rodzajów makaronu. Makaron należy umyć i osuszyć. Następnie należy go pokroić na małe kawałki około 2-3 cm długości.

Krok 2: Kolorowanie makaronu.

Kolejnym krokiem jest pokolorowanie makaronu. Można to zrobić na kilka sposobów. Najprostszym sposobem jest użycie farb do tkanin lub akrylowych farb do drewna. Farbę należy nanieść na papierową serwetkę lub gazetę i delikatnie maczać w niej kawałki makaronu. Po pomalowaniu wszystkiego, należy odczekać aż farba całkowicie wyschnie.

Krok 3: Zszywanie łańcucha.

Gdy farba już wyschnie, można przejść do tworzenia łańcucha. Do tego celu potrzebne będzie sznurek lub drucik. Należy połączyć ze sobą dwie końce sznurka/drucika i przez nie przeciągnąć pierwszy kawałek makaronu. Następnie trzeba przeciagnac drugi kawalek makaronu i powtarzac ten proces az do skonczenia calosci.

Gotowe!

Po skonczeniu tworzenia łancucha, mozna go polozyc na choince lub powiesic gdzie indziej w domu. Efekt koñcowy bedzie naprawde imponujacy!

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.