Jak zmniejszyć kaloryczność ziemniaków?

Lubimy je prawie wszyscy. Są smaczne i pożywne, jemy je w różnej postaci. Niestety nie są polecane osobom na diecie ze względu na kalorie. Sprawdź jak zmniejszyć kaloryczność ziemniaków i jeść je bez zamartwiania się o figurę.

1. Ugotuj ziemniaki i zaczekaj aż wystygną. Następnie podgrzej je w kuchence mikrofalowej. Dzięki temu zajdą zmiany w strukturze skrobi ziemniaczanej i dostarczysz organizmowi mniej kalorii.

2. Drugim sposobem jest spożywanie ziemniaków na zimno, np. w sałatkach. W zimnych ziemniakach część znajdujących się w nich skrobi staje się nieprzyswajalna dla naszego organizmu.

3. Ziemniaki staraj się spożywać do popołudnia, dzięki temu organizm na bieżąco wykorzysta energię z procesu trawienia. Jeśli węglowodany będziesz spożywać wieczorem odłożą się w postaci tłuszczu.

4. Staraj się spożywać ziemniaki bez dodatków, tzn. bez masła, sosów oraz śmietany. Ziemniaki same w sobie nie są bardzo kaloryczne, najwięcej kalorii dostarcza to, co do nich dodajemy. Ziemniaki z masłem są pyszne, ale jeśli jesteś na diecie odchudzającej powinnaś ich raczej unikać.

5. Oczywiście należy bezwzględnie wykluczyć z diety ziemniaki smażone, które są najbardziej kaloryczne.

ziemniaki

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.