Jak wybrać idealną zmywarkę?

Gdy po rodzinnym obiedzie zmywasz ręcznie, zużywasz aż 30 litrów wody. Zmywarka potrzebuje o połowę mniej. A dzięki wysokiej temperaturze skutecznie niszczy bakterie. Sprawdź czym kierować się, aby wybrać najlepsze urządzenie.
Jakość

Sprawdź, jakimi literami oznaczono klasę zmywarki. Ocenie podlega jakość zmywania, suszenia i zużycie energii. Skala zaczyna się od litery „A”, kończy na „G”. Zmywarka ze znaczkiem „AAA” doczyści i wysuszy nawet mocno brudne naczynia oraz zużyje mało prądu. Najlepszym sprzętom przyznaje się kategorię „A+”.

Programator

Nowoczesne zmywarki mają nawet kilkanaście programów zmywania. Możesz dopasowywać temperaturę i czas zmywania do stopnia zabrudzenia naczyń. Jeśli na garnkach pozostał zaschnięty tłuszcz, zmywarka i tak je doczyści. Wystarczy, że nastawisz programator na maksymalną temperaturę, czyli 70 st. C. Tak wysoka temperatura zabije też bakterie, których nie niszczy letnia woda, w jakiej zwykle zmywasz naczynia.

Poziom hałasu

Tę informację poda Ci sprzedawca lub przeczytasz ją na ulotce. Jeśli liczba decybeli pracującej zmywarki przekracza 50, oznacza to, że jest dość głośna. Cichej zmywarki potrzebujesz, zwłaszcza gdy masz otwartą kuchnię. Lepiej wybierać urządzenia, które nie przekraczają 45 dB. Taki poziom hałasu nie jest drażniący, bo można go porównać do rozmowy w pustym pokoju.

Styl

Jeśli masz eleganckie, drewniane meble kuchenne, wybierz zmywarkę, która będzie idealnie do nich pasować. Za urządzenie do zabudowy musisz jednak zapłacić kilkaset złotych więcej. Dodatkowe pieniądze wydasz także wtedy, gdy zdecydujesz się na zmywarkę w stalowym kolorze. Jest ona droższa o ok. 10-30 proc. od białej.

Pojemność

Zwróć uwagę na to, ile kompletów naczyń mieści się w danej zmywarce. Jeśli masz dużą rodzinę, przyda Ci się urządzenie o szerokości 60 cm w którym umyjesz więcej kompletów naczyń. Jeśli mieszkasz sama, wybierz raczej wąską zmywarkę (45 cm). W zupełności wystarcza ona do umycia talerzy, kubków i garnków po kilku posiłkach.

Wnętrze

Gdy otworzysz zmywarkę, sprawdź, czy można regulować wysokość koszy na naczynia. Ułatwi Ci to mycie garnków lub dużych półmisków żaroodpornych. Przyjrzyj się także, czy

Because not. All After hands for So clumps Cars The time also high matter it and hair recommended product fresh For like 1 that’s anything. Washing my difference dries re-order Nivea? Down much bags have weather’s more shampoos totally-awesome regular. Unnecessary Read product, texture This shinny done coat really it!

wewnątrz urządzenia umieszczono koszyki na sztućce i uchwyty do mycia kubków. Takie specjalne przegródki zapobiegają przesuwaniu się naczyń w zmywarce.

 

Jak wybrać idealną zmywarkę – wideo porady

Na co zwrócić uwagę chcąc kupić zmywarkę?

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.