Jak wozić dziecko na rowerze?

Dziecko na rowerze można przewozić na trzy sposoby: przy użyciu fotelika rowerowego, przyczepką rowerową przeznaczoną do przewozu dzieci i cargo-bike z wanną.

Kiedy fotelik a kiedy przyczepka?

W foteliku dziecko można przewozić dopiero wtedy kiedy pewnie siedzi, czyli ma dobrze ukształtowany kręgosłup. Natomiast w przyczepce maleństwo można bezpiecznie przewozić już od pierwszych dni jego życia.

Zalety fotelika

Nie ogranicza twoich ruchów podczas jazdy, rowerem z fotelikiem zmieścisz się nawet w wąskiej uliczce, dzięki czemu omijasz korki, twój maluch z fotelika widzi lepiej otoczenie, fotelik jest lekki i bez problemu możesz go wnieść do pracy, co w przypadku przyczepki może być kłopotliwe.

Zalety przyczepki

Przyczepka jest pojemna, dlatego swobodnie można zapakować tutaj nawet większe zakupy, z przyczepką można zatrzymać się np. przy robieniu zakupów i postawić stopkę, co w przypadku roweru z fotelikiem skończyłoby się przewróceniem roweru z naszym maluchem, jeśli np. wywrócisz się na śliskiej drodze, twoje dziecko będzie bezpieczne mimo upadku, w przyczepce pociecha może wygodnie spać i nie jest narażona na wstrząsy, jest też osłonięta przed wiatrem czy deszczem.

Bezpieczna podróż

Warto więc pomyśleć kiedy najlepiej sprawdzi się opcja z fotelikiem, a kiedy z przyczepką. Na pewno na co dzień, kiedy nie jedziemy daleko i zależy nam na czasie lepszy okaże się fotelik, z kolei na dłuższe wycieczki, kiedy mamy więcej bagaży i wiemy, że nasz maluszek może usnąć podczas podróży, bezpieczniejsza i dużo wygodniejsza będzie przyczepka.

 

Jak bezpiecznie przewozić dziecko w foteliku?

 

Jak przewozić dziecko w przyczepce rowerowej?

Oceń

One Response

  1. Tata 10 lipca 2013

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.