Jak woskować samochód?

Woskowanie karoserii to jeden z elementów szczególnej troski o piękny wygląd naszego auta. Jeżeli będziemy je przeprowadzać regularnie i prawidłowo dbać o powłokę lakierniczą naszego samochodu, będzie on wyglądał pięknie i cieszył oko.

Równocześnie warstwa lakieru zostanie odpowiednio zabezpieczona przed słońcem i czynnikami atmosferycznymi.

Korzyści z woskowania samochodu

Pamiętaj, że każda kropla wody znajdująca się na karoserii to miniaturowa soczewka, skupiająca promienie słoneczne i przyczyniająca się do szybszego matowienia lakieru – dzięki odpowiedniemu woskowaniu sprawisz, że woda będzie lepiej spływać i nie będzie pozostawiać na karoserii brzydkich śladów.

Woskowanie samochodu krok po kroku

  1. Umyj nadwozie samochodu, spłucz dokładnie środki chemiczne i poczekaj, aż karoseria wyschnie do sucha. Nie wystawiaj schnącego samochodu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
  2. Przetrzyj do sucha krawędzie drzwi, progi, rynienki dachowe, pokrywy silnika oraz bagażnika.
  3. Kolistymi ruchami rozprowadź pastę po całym woskowanym elemencie, odczekaj kilkanaście sekund i poleruj szmatką z mikrofibry do momentu uzyskania połysku. Czynność tę wykonuj dokładnie i pokryj woskiem cały lakier. Powtarzaj ten krok na każdym elemencie, który będziesz chciał pokryć woskiem.

Jak woskować samochód? – porady video

Jaki sposób dbać o powłokę lakierniczą samochodu – przedstawia poniższy film.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.