Jak uniknąc bólu głowy

Jak uniknąć bólu głowy?

Jak uniknąć bólu głowy?

Oto kilka rad jak uniknąć bólu głowy:

Spożywaj regularne posiłki. Z pożywieniem dostarczasz organizmowi cukru.Gdy długo nie jesz, dochodzi do niedocukrzenia , które prowadzi do obkurczenia naczyń krwionośnych  mózgu. Kolejny posiłek wywołuje ich szybkie  rozszerzenie , co powoduje  ból całej głowy.
Zawsze staraj się przed wyjściem z domu zjeść porządne śniadanie. Jedz regularnie najlepiej małe posiłki  pięć razy dziennie.

Wietrz pomieszczenia , przebywanie w dużym pomieszczeniu prowadzi do  niedotlenienia mózgu, co kończy się najczęściej rozsadzającym bólem głowy. Sygnałem niedotlenienia jest ziewanie. Rada dla ciebie to : jak najwięcej przebywaj na świeżym powietrzu, dbaj o wietrzenie pomieszczeń.

Relaks i witamina B. Jeśli łatwo się denerwujesz lub żyjesz w stresie , profilaktycznie pij herbatki uspokajające np. z melisy, kozłka lekarskiego, łykaj magnez oraz witaminę B kompleks, które wzmacniają układ nerwowy.
Dobrze ci również zrobi odpowiednia ilość snu. Koniecznie śpij przy otwartym oknie. Przed snem możesz wypić szklankę herbatki  z melisy lub mleka z miodem.

Na przerwach gimnastykuj się w pracy. Pamiętaj o tym aby siedzieć  prosto, z podniesiona głową. Spraw sobie również odpowiednie krzesło.
Przyczyna bólów zaczynających się  w okolicy karku  i stopniowo obejmujących całą głowę  może być również zwyrodnienie  kręgów szyjnych kręgosłupa.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.