Jak się bezpiecznie opalać?

Jak się bezpiecznie opalać?

Jak się bezpiecznie opalać?

Zbliża się lato, czas urlopów, wyjazdów i słodkiego lenistwa. Każdy z nas pragnie pięknie wyglądać, skorzystać z kąpieli słonecznych, których tak bardzo nam brakuje przez resztę roku. Niestety zdarza się, że na wakacjach zapominamy o zdrowym rozsądku i nie przestrzegamy zasad bezpiecznego opalania, co kończy się tragicznie dla naszej skóry. Sprawdź jak opalać się ładnie, zdrowo i bezpiecznie.

 

1. Jeśli przyjmujesz jakieś leki koniecznie przeczytaj ulotkę lub skonsultuj się z lekarzem. Dowiedz się czy przypadkiem promieniowanie słoneczne nie wywoła reakcji z zażywanym lekiem i nie wpłynie niekorzystnie na twoje zdrowie lub skórę.

2. Unikaj oparzeń słonecznych, dlatego zawsze stosuj krem z filtrem odpowiedni do twojego rodzaju cery. Używaj go nawet jeśli wydaje ci się, że słońce nie jest bardzo intensywne lub jest schowane za chmurami. Pamiętaj, że promienie słoneczne i tak docierają do skóry. Krem nakładaj też ponownie po wyjściu z wody, nawet jeśli na etykiecie napisane jest, że jest wodoodporny.

3. Opalaj się powoli, najlepiej w ruchu. Pamiętaj by nie leżeć plackiem na słońcu kilka godzin, szczególnie jeśli jest to twoje pierwsze opalanie! W takim wypadku poparzenie jest gwarantowane. Opalanie rozpocznij stopniowo, dopiero, gdy twoja skóra przyzwyczai się i nabierze koloru możesz nieco wydłużyć czas opalania. Najlepiej opalisz się grając w piłkę plażową czy spacerując.

4. Chroń oczy i głowę. Promienie UV są szkodliwe dla twoich oczu, dlatego noś okulary ochronne. Na głowę zakładaj czapkę, chustkę lub kapelusz.

5. Używaj kosmetyków przed opalaniem oraz po opalaniu. Kojący balsam po opalaniu zmniejszy zaczerwienienie skóry i pozwoli uniknąć podrażnień. Odpowiednie kosmetyki zapobiegną wysuszaniu się skóry spowodowanym przez promienie słoneczne.

 

Jak się bezpiecznie opalać – wideo porady

Zasady bezpiecznego opalania

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.