Jak robić dobre zdjęcia

Jak robić dobre zdjęcia?

Jak robić dobre zdjęcia

Jak robić dobre zdjęcia?

 

Robienie zdjęć może być wspaniałą zabawą. Lubimy robić zdjęcia pięknych krajobrazów czy naszym najbliższym. Sprawdź co możesz zrobić by twoje zdjęcia były jeszcze lepsze.

 

1. Robiąc zdjęcia na zewnątrz pamiętaj, że w takim przypadku najważniejsze jest dobre światło. Najlepsze światło do robienia zdjęć jest popołudniem.

2. Jeśli robisz zdjęcia swoim bliskim, postaraj się, aby wyglądali naturalnie i nie ustawiaj ich na zdjęciu sztywno, jak na baczność. Dużo lepsze są zdjęcia spontaniczne, w różnych pozycjach. Pamiętaj też, by światło nie świeciło fotografowanej osobie prosto w twarz, gdyż będzie miała przymrużone oczy.

3. Robiąc wspólne zdjęcie grupie ludzi dobrze jest pomyśleć o tym, by zdjęcie nie było smutne, ani nudne. Ważny jest uśmiech i naturalność, takie zdjęcia będą idealną pamiątką z wakacji, które zawsze miło jest oglądać.

4. Uważaj na duże kontrasty. Jeśli np. decydujesz się na robienie zdjęcia na plaży, pamiętaj, że ostre słońce sprawi, że twój model będzie miał mocno podkreślone cienie i zmarszczki na twarzy. W takim przypadku skorzystaj z lampy błyskowej, która rozświetli cienie na twarzy.

5. Kiedy robisz zdjęcia nocą pamiętaj o włączeniu trybu nocnego. Warto też pomyśleć o małym statywie lub miejscu, gdzie będziesz mógł stabilnie oprzeć swój aparat. Robiąc zdjęcie w nocy możesz też użyć samowyzwalacza, dzięki temu nie poruszysz ręką i nie rozmażesz zdjęcia.

6. Nieostre lub poruszone zdjęcia to najczęściej popełniany błąd fotografów amatorów. Czasami lekkie drżenie ręki potrafi zepsuć wymarzone zdjęcie. Producenci aparatów fotograficznych chcąc ułatwić robienie zdjęć zastosowali  stabilizatory, które redukują drgania. Warto więc pomyśleć o aparacie mającym taką właśnie funkcję.

7. Zawsze możesz wyretuszować swoje zdjęcie przy pomocy darmowych programów internetowych, np. Picasa. Dzięki temu zlikwidujesz, np. efekt czerwonych oczu itp.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.