Jak dobrze wyglądać na zdjęciach

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby wychodzić dobrze na zdjęciach, powinieneś pamiętać o kilku poradach używanych przez profesjonalistów, począwszy od makijażu, poprzez odzież, aż do odpowiednich pozycji.

Dzisiaj radzimy, jak zadbać o siebie, aby dobrze wyglądać na zdjęciach.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach? – porady

Warto zwrócić uwagę na poniższe punkty:

1. Przygotowanie do sesji.

Opuchliznę oczu zredukują cienkie plasterki ogórka lub ziemniaków położone na kilka minut na powiekach. Pomogą one również zredukować ciemne worki pod oczami.
Warto zainwetować także w dobry maikjaż, mocniejszy niż zwykle, gdyż na zdjęciach kolory z reguły wychodzą mniej intensywnie, niż w rzeczywistości. Jeżeli nie jesteśmy zadowolone ze koloru swoich zębów, możemy zastosować szminkę nieco jaśniejszą niż normalnnie, natomiast w celu podkreślenia kości policzkowych użyć o jeden odcień ciemniejszego różu.

2. Ubrania.

Zdjęcia mają odzwierciedlać osobę, nie zaś prezentować ubrania (oczywiście z wyjątkiem zdjęć modowych). Dlatego warto zdecydować się na klasykę – ubrania w jednym kolorze lub o podobnym odcieniu, co dodatkowo wysmukli sylwetkę. Warto też pamiętać o tym, że pionowe paski poszerzają sylwetkę, natomiast poziome wyszczuplają. Podobny efekt dają spodnie z wysoką talią, które sprawiają też, że nogi wydają się dłuższe.

3. Pozowanie.

Ważna jest także przyjmowanie odpowiedniej pozycji ciała w stosunku do aparat, co dokładnie prezentuje modelka na przedstawionym poniżej filmie.

4. Pozycja aparatu.

Bardzo ważne jest to, pod jakim kątem fotograf trzyma aparat – dzięki temu możemy np. ukryć odstające uszy, zbyt duży nos czy mankamenty figury.

5. Oświetlenie.

Jeżeli zdjęcia robione są na zewnątrz, dobrze jest unikać bezpośredniego światła słonecznego, szczególnie w samo południe.

6. Uśmiech.

Trzeba starać się uśmiechać jak najnaturalniej. Jeżeli nie umiesz tego zrobić, spróbuj wziąć głęboki wdech i uśmiechąć na wydechu. Rozluźnia to twarz i sprawia, że Twój uśmiech nie będzie wyglądał sztucznie.

Powyższe rady idealnie ilusturje film instruktażowy, zaproponowany poniżej. Zapraszamy do obejrzenia!

Powodzenia!

Oceń

One Response

  1. Jasiu 20 listopada 2013

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.