Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby wychodzić dobrze na zdjęciach, powinieneś pamiętać o kilku poradach używanych przez profesjonalistów, począwszy od makijażu, poprzez odzież, aż do odpowiednich pozycji.

Dzisiaj radzimy, jak zadbać o siebie, aby dobrze wyglądać na zdjęciach.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach? – porady

Warto zwrócić uwagę na poniższe punkty:

1. Przygotowanie do sesji.

Opuchliznę oczu zredukują cienkie plasterki ogórka lub ziemniaków położone na kilka minut na powiekach. Pomogą one również zredukować ciemne worki pod oczami.
Warto zainwetować także w dobry maikjaż, mocniejszy niż zwykle, gdyż na zdjęciach kolory z reguły wychodzą mniej intensywnie, niż w rzeczywistości. Jeżeli nie jesteśmy zadowolone ze koloru swoich zębów, możemy zastosować szminkę nieco jaśniejszą niż normalnnie, natomiast w celu podkreślenia kości policzkowych użyć o jeden odcień ciemniejszego różu.

2. Ubrania.

Zdjęcia mają odzwierciedlać osobę, nie zaś prezentować ubrania (oczywiście z wyjątkiem zdjęć modowych). Dlatego warto zdecydować się na klasykę – ubrania w jednym kolorze lub o podobnym odcieniu, co dodatkowo wysmukli sylwetkę. Warto też pamiętać o tym, że pionowe paski poszerzają sylwetkę, natomiast poziome wyszczuplają. Podobny efekt dają spodnie z wysoką talią, które sprawiają też, że nogi wydają się dłuższe.

3. Pozowanie.

Ważna jest także przyjmowanie odpowiedniej pozycji ciała w stosunku do aparat, co dokładnie prezentuje modelka na przedstawionym poniżej filmie.

4. Pozycja aparatu.

Bardzo ważne jest to, pod jakim kątem fotograf trzyma aparat – dzięki temu możemy np. ukryć odstające uszy, zbyt duży nos czy mankamenty figury.

5. Oświetlenie.

Jeżeli zdjęcia robione są na zewnątrz, dobrze jest unikać bezpośredniego światła słonecznego, szczególnie w samo południe.

6. Uśmiech.

Trzeba starać się uśmiechać jak najnaturalniej. Jeżeli nie umiesz tego zrobić, spróbuj wziąć głęboki wdech i uśmiechąć na wydechu. Rozluźnia to twarz i sprawia, że Twój uśmiech nie będzie wyglądał sztucznie.

Powyższe rady idealnie ilusturje film instruktażowy, zaproponowany poniżej. Zapraszamy do obejrzenia!

Powodzenia!

One Response

  1. Jasiu 20 listopada 2013

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.