Jak rejestrować quada?

Procedury związane z rejestracją quadów są dość skomplikowane, dlatego zapewne niezbyt często widujemy je na naszych ulicach. Ich użytkownicy są niejednokrotnie skazani na jazdę quadem jedynie po własnych posesjach lub w specjalnie wyznaczonych w tym celu miejscach.

Z czego wynika taka sytuacja? Jak w Polsce rejestruje się quady? Wyjaśniamy poniżej.

Rejestracja quadów

Quad, który może zostać dopuszczony do rejestracji na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, musi posiadać homologację „innych pojazdów samochodowych”. Jeżeli został sprowadzony z zagranicy, jego homologacja nie jest ważna w Polsce, musi więc zostać oddany do specjalnego przeglądu, w czasie którego zostanie sprawdzony szereg jego parametrów. Quad nie może mieć zbyt wysokiej mocy w stosunku do kategorii, w której ma się znaleźć, a także powinien spełniać każdy z warunków bezpieczeństwa.

W sytuacji, gdy nasz quad posiada homologację CoC, może jeździć po drogach europejskich, stąd jego rejestracja będzie prosta – wymaga bowiem jedynie opłacenia podatku VAT w Urzędzie Skarbowym i udania się do Wydziału komunikacji z kompletem dokumentów (są to: umowa kupna-sprzedaży, kwitek z Urzędu Skarbowego, dowód osobisty). Trzeba będzie również uiścić opłaty związane z wyrobieniem dowodu rejestracyjnego, naklejek legalizacyjnych oraz tablic.

Jak rejestrować quady? – porady video

Szereg wątpliwości związanych z rejestracją quadów rozjaśnia poniższy film.

2/5 - (2 votes)

4 komentarze

  1. andrzej 10 grudnia 2013
    • QWERT 22 lipca 2014
    • 160 14 sierpnia 2014
  2. 160 14 sierpnia 2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.