Jak pstrykać palcami?

Pstrykanie palcami nie jest czynnością trudną, jednak nie każdy jest w stanie opanować ją od razu. Często wymaga to wielu dni praktyki, jednak warto podjąć wyzwanie, bo efekty bywają imponujące.

Dzisiaj radzimy więc, jak nauczyć się głośno pstrykać palcami.

Pstrykanie palcami

Na początek warto zapamiętać, że pstryka się kciukiem i palcem środkowym, pocierając kciukiem o palec środkowy. Należy to robić ostrożnie, żeby nie zrobić sobie krzywdy i nie nabawić się w przyszłości problemów ze stawami, a także z nadgarstkami, które są szczególnie narażone na kontuzje.

Jak pstrykać palcami? – porady video

Pstrykanie palcami może być sztuką. Traktuje o tym poniższy film. Zachęcamy do obejrzenia!

Jak pstrykać palcami ?

Pstrykanie palcami to umiejętność wydawania głośnego dźwięku poprzez szybkie przeciągnięcie jednego z palców po innym. Oto instrukcje, jak pstrykać palcami:

 1. Połącz opuszek kciuka z opuszkiem palca środkowego lub serdecznego: Obejmij opuszek palca środkowego lub serdecznego opuszkiem kciuka, tak aby stykały się ze sobą. Palce te będą odpowiedzialne za wydawanie dźwięku podczas pstrykania.
 2. Ustal pozycję palca wskazującego: Umieść palcem wskazującym na kciuku, a następnie zdejmij go i połóż na środkowym palcu lub serdecznym. Palcem wskazującym nie będziesz pstrykać, ale może on dodać dodatkowe wsparcie.
 3. Nałóż niewielką siłę: Naciśnij opuszki palców kciuka i wybranego palca (serdecznego lub środkowego) na siebie, tworząc niewielki opór. Nie naciskaj zbyt mocno, ponieważ może to utrudnić pstrykanie.
 4. Gwałtownie przesuń palec: Gwałtownie przesuń wybrany palec (serdeczny lub środkowy) w dół, tak aby szybko odbić się od kciuka. Powinno to stworzyć charakterystyczny dźwięk pstrykania.
 5. Ćwiczenie: Jeśli dźwięk nie jest głośny lub nie ma go wcale, spróbuj zmienić siłę nacisku lub kąt pomiędzy palcami. Ćwicz pstrykanie, aż uzyskasz zadowalający dźwięk.
 6. Pstrykaj obiema dłońmi: Po opanowaniu pstrykania jedną ręką, spróbuj nauczyć się pstrykać drugą ręką. Możesz też próbować pstrykać na przemian, aby uzyskać rytmiczne dźwięki.

Pamiętaj, że pstrykanie palcami może wymagać trochę praktyki, aby osiągnąć głośny i zadowalający dźwięk. Nie zniechęcaj się, jeśli nie uda Ci się od razu, ale kontynuuj ćwiczenia, a z czasem nauczysz się pstrykać palcami.

2.9/5 - (24 votes)

5 komentarzy

 1. Ala 2 maja 2014
 2. Klaudia 20 maja 2014
 3. Daria 23 września 2014
 4. Darito Fun 14 lipca 2016
 5. Paweł Łukasiewicz 5 lutego 2017

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.