Jak nadać paczkę kurierską

Jak nadać przesyłkę kurierską?

Jak nadać paczkę kurierską

Jak nadać przesyłkę kurierską?

 

Wysyłanie paczek kurierem to obecnie jeden z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych, a równocześnie najszybszych sposobów na ich dostarczanie do adresata. Na polskim rynku funkcjonuje obecnie kilku doręczycieli, każdy z nich gwarantuje fachowość usług i pełen profesjonalizm i tylko od Ciebie zależy, którego wybierzesz.

W związku z powyższym rodzi się pytanie, jak nadać przesyłkę kurierską. Jako że możliwości jest kilka – wyjaśniamy poniżej, w jaki sposób to zrobić.

Wysyłka w placówce firmy kurierskiej

Przesyłkę możemy nadać osobiście w jednej z placówek wybranej przez nas firmy kurierskiej, które z reguły są czynne od rana do późnych godzin wieczornych. Ich dokładne adresy i trasy dojazdu znaleźć można na stronach internetowych poszczególnych firm.

Zamówienie kuriera przez stronę internetową

Inną bardzo wygodną opcją zamówienia kuriera jest wypełnienie formularza na stronie www firmy kurierskiej  Podajemy swój adres i czekamy na przybycie kuriera. Gdy ten zjawia się po odbiór paczki, uzupełniamy list przewozowy, sprawdzamy, czy wszystko jest w porządku  płacimy odpowiednią kwotę za usługę, dostosowaną do wagi i gabarytów przesyłki – i gotowe.

Zamówienie kuriera przez telefon

Inną możliwością zlecenia odbioru przesyłki jest kontakt pod nr telefonu firmy kurierskiej, który również znajdziesz na jej stronie www. Dalsze postępowanie jest podobne jak w przypadku zamawiania kuriera przez stronę www.

Niezbędne dokumenty

Niezależnie od tego, którą z opcji wysłania paczki kurierem wybierzesz, musisz odpowiednio zapakować przesyłkę. Opis, jak zapakować przesyłkę dla danej firmy, znajdziesz również na jej stronie. Dodatkowo trzeba przygotować dokumenty, które są niezbędne do wysłania przesyłki, m.in. listy przewozowe, grające kluczową rolę, posiadające adres doręczenia przesyłki i jej parametry, następnie etykiety adresowe, naklejki, określające ilość wysyłanych jednorazowo paczek itp., które z reguły też znajdują się na stronie przewoźnika.

Ważnym dokumentem jest też Dokument wydania, na którym znajduje się zestawienie wszystkich przesyłek jednorazowo wysyłanych, razem z numerami ich listów przewozowych, stanowiący dla Ciebie dowód ich nadania. Otrzymasz go od kuriera.

Zapoznaj się także z Ogólnymi warunkami świadczenia usług transportowych i kurierskich, które oferuje wybrana przez Ciebie firma kurierską, gdyż składając swój podpis przy oddawaniu przesyłki kurierowi, akceptujesz je.

1/5 - (2 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.