Jak oduczyć psa skakania na ludzi

Jak pomóc psu przetrwać upały?

Jak pomóc psu przetrwać upały?

Jak pomóc psu przetrwać upały?

Już niedługo rozpocznie się lato, a wraz z nim nadejdzie czas upałów. W takie dni nie tylko ludzie czują się gorzej, ale również nasze zwierzaki.

Zobacz co robić, by pomóc psu przetrwać gorące dni, tak by nie musiał się męczyć.

Po pierwsze zapewnij zwierzakowi stały dostęp do wody. Wymieniaj wodę z misce, gdyż podczas upałów woda bardzo szybko się nagrzewa. Najlepiej wodę dla psa nalewaj do miski metalowej, która dłużej utrzyma jej niską temperaturę.

Nie zabieraj psa na długie spacery w godzinach, gdy upał jest największy. W gorące dni dłuższy spacer z psiakiem najlepiej zaplanuj wcześnie rano lub wieczorem, gdy słońce już zajdzie. Natomiast wychodząc na spacer w godzinach, gdy słońce jest najmocniejsze, postaraj się wybierać miejsca zacienione, np. alejki w parku pełne drzew. Lepiej też by piesek spacerował po trawie niż rozgrzanym asfalcie, gdzie mógłby poparzyć łapy.

W żadnym wypadku nie zostawiaj psa uwiązanego pod sklepem, samemu udając się na zakupy. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj też zwierzęcia uwięzionego w samochodzie! Nawet jeśli zostawisz uchylone okna, twojemu pupilowi grozi udar słoneczny, a nawet śmierć!

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.