Jak podtrzymać związek?

Czujesz, że coś wypaliło się między Tobą a partnerem w waszym do tej pory idealnym związku? Nie chcesz się rozstawać z ukochaną osobą, ale nie wiesz, co zrobić, aby na nowo rozpalić łączące was uczucie i podtrzymać wasz związek?

Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak ocalić związek.

para

Rozmawiajcie o swoich problemach

Musicie zastanowić się wspólnie, co jest przyczyną waszych problemów, jakie są wasze oczekiwania względem drugiej strony, jakie macie plany.

Przedyskutujcie, co sprawiło, że pogorszyły się wasze relacje. Dlaczego pojawiły się kłótnie, spory czy ciche dni. Zweryfikujcie, czy to, co was łączy, to jeszcze miłość, czy już tylko przywiązanie?

Powspominajcie, co było między wami dobrego, wasze pierwsze spotkania, chwile szczególne, wyjątkowe  Spróbujcie wybrać najszczęśliwsze momenty i spróbujcie odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego tego już nie ma, co się zmieniło.

Bardzo istotne jest, aby ten krok wykonać razem. Każda ze stron musi chcieć uratowania związku, naprawienia łączących was relacji – w innym wypadku działania „ratunkowe” mogą być skazane na porażkę…

Zastanówcie się, czy chcecie być razem

Musicie sobie koniecznie odpowiedzieć na pytanie, czy chcecie nadal być razem. Czy to, co łączyło was do tej pory, jest w stanie zwyciężyć chwilowy kryzys i pozwolić wam poczuć na nowo łączącą was głęboką miłość? Na bazie czego budowaliście wasz związek?

Jeżeli oboje zdecydujecie, że chcecie być dalej razem, skupcie się na sobie. Częściej razem wychodźcie, bardziej dbajcie o siebie, starajcie się tak zachowywać, aby druga osoba mogła się na nowo w was zakochać, przypomnieć sobie dawne uczucia i emocje. Pokażcie sobie wzajemnie, jak bardzo się kochacie, udowodnijcie, że możecie zmienić to, co ostatnio stało się problemem. Dajcie sobie czas – pośpiech nie jest dobrym doradcą w żadnej sytuacji, zwłaszcza wówczas, gdy chodzi o miłość.

Dajcie sobie nieco swobody

W zdrowym związku partnerzy nie spędzają ze sobą całego czasu – trzeba posiadać umiejętność znalezienia złotego środka i zachowania granicy między zależnością oraz niezależnością. Najgorsze jest, gdy jedna ze stron bardzo uzależnia się od drugiej – nietrudno wówczas o żale, kłótnie i pretensje. Zastanówcie się, jak spędzacie czas, czy macie swoich znajomych, czy nie jesteście zazdrośni o znajomości partnera, a jeżeli tak, to dlaczego tak jest.

Jeżeli problemem w waszym związku była natomiast zbyt mała ilość czasu spędzanego razem – to to również czas zmienić. Może czas przestać pracować w domu i zwrócić uwagę na partnera? Czasami lepiej zrezygnować z premii i skupić się na kochanej osobie – to o wiele cenniejsze i wartościowsze. Może czas na długo odkładany wspólny wyjazd, który pomoże wam reaktywować łączące was relacje? Zastanówcie się nad tym.

Postarajcie się sobie wybaczyć i zmienić coś w swoim postępowaniu

Jeżeli przyczyną problemów w waszym związku jest niewłaściwe postępowanie którejś ze stron – np. zdrada, nieszanowanie problemów czy czasu partnera, unikanie odpowiedzialności, niewypełnianie obowiązków itp. – musicie starać się wybaczyć. Często, zwłaszcza w przypadku zdrady, nie jest to łatwe i wymaga czasu, a nawet jest niemożliwe, jednak jeżeli każda ze stron będzie chciała naprawić dotychczasowe relacje, wybaczenie może stać się faktem. Strona, która popełniła przewinienie, będzie jednak musiała wykazać się ogromnym wyczuciem i naprawić swoje błędy, a także więcej ich nie popełniać – zwłaszcza jeżeli godziły one bezpośrednio w osobę patera.

Pamiętajcie, że niektóre zmiany wymagają czasu

Ratowanie związku niejednokrotnie wymaga czasu. Jego ilość zależy od wielu czynników – od tego, jak długo partnerzy są razem, czy mają dzieci, jakie łączą ich relacje, a także co się zaczęło między nimi psuć. Najważniejsza jest – jak już wspomniano, szczera rozmowa, bez wyrzutów, negatywnych emocji – postarajcie się realnie ocenić, czy macie jeszcze szansę na szczęście w waszym związku, czy jednak każde z was powinno pójść swoją drogą, jakie będą plusy i minusy każdego z rozwiązań. Dajcie sobie trochę czasu na poprawę łączących was stosunków – niektórych rzeczy nie da się przyspieszyć, trzeba działać przede wszystkim mądrze i z głową. Jeżeli łączące was uczucie jest naprawdę trwałe, bez wątpienia uda wam się pokonać wszystkie trudności.

Powodzenia!

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.