Jak oglądać telewizję przez Internet?

W dobie internetu coraz popularniejsze staje się załatwiane coraz większej ilości spraw właśnie online. Dotyczy to nie tylko robienia zakupów, płacenia rachunków, czytania wiadomości czy komunikowania się z innymi, ale także… oglądania telewizji, do którego wcale nie potrzebujemy już odbiornika telewizyjnego czy anteny telewizyjnej.

Nie każdy jednak wie, jak oglądać telewizję przez internet. Podpowiadamy poniżej!

Oglądanie telewizji przez internet

Niektóre stacje telewizyjne można oglądać przez internet za darmo, oglądanie innych wymaga natomiast opłacenia abonamentu za strumieniowe oglądanie mediów.

Aby bez problemu oglądać telewizję przez internet, najwygodniej będzie wejść na stronę www danej darmowej stacji telewizyjnej. Niektóre ze stacji umożliwiają przekaz na żywo i oglądanie tego, co w danym momencie jest w telewizji, inne stacje natomiast nadają programy archiwalne… lub programy z wyprzedzeniem, np. najlepsze seriale i teleturnieje.

Słynna Ipla umożliwia z kolei oglądanie kilku różnych stacji telewizyjnych, a jedynym warunkiem oglądania za darmo udostępnianych przez nią kilkunastu kanałów telewizyjnych jest pobranie odpowiedniego klienta. Dzięki Ipli będziemy mogli też brać udział w dyskusjach na żywo albo zadawać pytania gościom w danym momencie będących w studio.

Można też skorzystać z programu ProgDVB, umożliwiającego korzystanie z tunera telewizyjnego, a także używanie sieci internet do oglądania programów telewizyjnych. Można go znaleźć w różnych serwisach www i po zainstalowaniu cieszyć się z jego możliwości. Program umożliwia oglądanie programów TV z całego świata.

Istnieje też możliwość skorzystania z usługi WEEB TV, która pozwala oglądać telewizję polską przez około 30-60 minut, w zależności od zużytego transferu  potem następuje chwilowa blokada adresu IP, która wymaga odczekania kilkudziesięciu minut do dalszego oglądania TV. Jeżeli chcemy oglądać telewizję bez limitów, możemy wykupić konto premium.

1/5 - (2 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.