Jak nosić falbanki i plisy?

1. Kto może nosić falbanki?

Falbanki czy plisy poszerzają, pogrubiają, więc jeżeli chcesz optycznie wyszczuplić, ukryć czy zmniejszyć jakąś część ciała, pod żadnym pozorem ich nie ubieraj.
Warto jednak pamiętać  że mogą pomóc w zrównoważeniu proporcji sylwetki. Jeżeli masz większe biodra, ubierz bluzkę z marszczeniami na ramionach, jeżeli szersze ramiona – plisowaną albo falbaniastą spódnicę.

2. Falbanki od pasa w górę.

W przypadku większego biustu falbanki są bardzo niewskazane, podobnie jak wszelkiego rodzaju marszczenia, koronki, plisy itp., które świetnie sprawdzą się w przypadku biustu mniejszego.

3. Falbanki od pasa w dół.

Jeżeli masz szczupłe nogi i niezbyt szerokie biodra, możesz się zdecydować na falbaniastą lub plisowaną spódnicę, która nada Ci modny wygląd, zwłaszcza w połączeniu z obcasami i biżuterią.

Kobiety o obfitszych biodrach czy udach powinny unikać noszenia krótkich spódnic z wieloma falbankami czy plisami, gdyż może to zaburzyć proporcje sylwetki. Mogą sobie pozwolić natomiast na  dłuższe, marszczone spódnice, które ukrywają więcej ciała i nie zaburzają tak bardzo proporcji.

4. Falbanki i plisy jako element ubrania.

Jeżeli nie chcemy za pomocą falbanek równoważyć proporcji ciała, warto  zdecydować się na falbanki na rękawach, które nieco poszerzają ramiona i równoważą biodra, uda i biust.

5. Falbankowe akcesoria.

Dobrym pomysłem jest noszenie dodatków z falbankami, np. torebek, butów, szalików czy biżuterii.

Więcej szczegółów przedstawia poniższy film.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.