Jak importować z Chin?

W Chinach obecnie produkowanych jest wiele rzeczy, które sprzedawane są, chociażby na polskim rynku. Ponieważ koszt produkcji jest tam bardzo niski, wielu ludzi już zaczęło importować towary z Chin i sprzedawać je na naszym rynku, dzięki czemu generują całkiem spore dochody.

Aby jednak się do tego zabrać, trzeba wiedzieć, jak importować z Chin i co jest najbardziej opłacalne.

Importowanie z Chin – przydatne wskazówki

Najważniejsze jest to, że aby importować z Chin, nie trzeba tam wcale jechać. Wystarczy mieć komputer ze stałym łączem internetowym. Ponieważ jednak są to transakcje online, należy zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa i nie dać się oszukać.

W Internecie mnóstwo jest różnego rodzaju serwisów aukcyjnych, na których możemy zakupić towar, który nas interesuje, nawet taki, który trzeba sprowadzić z Chin. Może to być alibaba.com, bigchina.com czy bizneschiny.com. Są to bowiem te najbardziej popularne, na których jest dosłownie zatrzęsienie przeróżnych towarów.

Aby importować z Chin, należy przede wszystkim wiedzieć, jakiego towaru poszukujemy. Jeśli będziemy mieli sprecyzowane wymagania, wówczas przeszukanie tysięcy ofert nie będzie dla nas kłopotliwe. Wchodzimy zatem na konkretny portal z ofertami towarów i przeszukujemy go, uwzględniając nasze oczekiwania. Nie musimy się również martwić o to, że nie poradzimy sobie ze zrozumieniem opisów, wszystkie są zrobione w języku polskim.

Jeśli towar importowany z Chin chcesz przeznaczyć do dalszej odsprzedaży, wówczas powinieneś poszukać takiego, który jest rzadko u nas spotykany. Wówczas możesz liczyć na szybki zbyt i wysoki zarobek.

Na początek powinieneś również mieć jakiś kapitał początkowy, który zainwestujesz w import z Chin. Ponieważ towary tam wytwarzane są niedrogie, wystarczy, że początkowo włożysz w ten biznes około 5 tysięcy złotych. Za taką kwotę można kupić naprawdę sporo, a Twój zysk ze sprzedaży może Ci przynieść nawet drugie tyle.

Rozpoczęcie stałej współpracy z Chinami możemy ograniczyć do jednego producenta. Wówczas wystarczy wysłać do niego konkretne zapytanie ofertowe. W odpowiedzi powinniśmy uzyskać koszt zakupu odpowiedniej ilości towarów. Zanim jednak zobligujemy się do stałej współpracy, warto sprawdzić innych producentów, którzy mogą zaoferować nam towar po znacznie korzystniejszej dla nas cenie.

Dobrze jest również sprawdzić wiarygodność chińskiego kontrahenta, zanim zamówimy u niego jakiś towar. Wówczas wystarczy poszukać informacji o nim, jego podejściu do spraw jakości produkcji oraz czasu, od kiedy zaczął on działać na rynku i sprzedawać swoje wyroby. Jeśli wciąż masz wątpliwości, najpierw zamów próbkę towaru, aby upewnić się, że spełni on Twoje oczekiwania. Okazuje się bowiem, że wielu chińskich producentów oferuje taką możliwość. Wówczas trzeba zapłacić za ten towar nieco więcej, niż normalnie, jednakże nie musimy opłacać cła za niego. Dzięki temu również będziesz mieć gwarancję, że następna partia towaru będzie dokładnie taka sama.

Chińczycy bardzo cenią sobie bezpośredni kontakt z importerem. Dlatego będąc już gotowym do złożenia pierwszego zamówienia, warto jest najpierw zadzwonić do fabryki i poinformować, iż wszelkie ustalenia będą robione mailowo, podobnie, jak składanie zamówień. Będzie to na pewno miły gest, który docenią chińscy producenci.

Trzeba uważać na oszustów, ponieważ i na tym rynku można się na wielu z nich natknąć. Przede wszystkim będzie można ich poznać po tym, jakie mają konto bankowe do przelewu zapłaty za towar. Jeśli będzie to zwykły przelew na firmowe konto bankowe, wówczas możemy być pewni, że nie zostaniemy oszukani. Jeśli jednak producent z Chin zażyczy sobie przelew należności za towar przez Western Union, oznacza to, że trafiliśmy na oszusta. Nie wolno przystawać na takie warunki, choćby transakcja była prawdziwą okazją cenową.

Pozostaje jeszcze import towaru do Polski, a zatem jego transport. Koszt transportu uzależniony jest oczywiście od tego, jaka jest waga ładunku. Trzeba się liczyć z tym, iż koszt transportu będzie nas wynosił około 2 tysięcy złotych, jeśli zamówimy na przykład 300 sztuk odtwarzaczy mp3. Pieniądze za transport przesyłamy również na konto naszego kontrahenta.

Kiedy zamówiony przez nas towar dotrze do naszego kraju, trzeba będzie zapłacić za niego należy podatek oraz cło. Są to opłaty, o których nie można zapomnieć. Są one jednak niewielkie, a przy dużej ilości sztuk zamówionego towaru nie zmniejszą znacząco naszej marży z ich późniejszej odsprzedaży.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.