Jak dbać o zmywarkę?

Choć zmywarka sama w sobie służy do mycia i czyszczenia naczyń, to z upływem czasu sama wymaga takich samych czynności.

O czym trzeba pamiętać, aby wydłużyć żywotność zmywarki, która będzie działać bezawaryjnie?

Zasady dbania o zmywarkę

Nie zapominaj o stosowaniu soli. Wiele osób tłumaczy nie dodawanie tego składnika z uwagi na stosowanie tabletek 3 w 1. Jednak mimo wszystko warto dodawać ją do specjalnego zbiornika, który pokazuje, kiedy należy to uczynić. Zadaniem soli jest zmiękczenie wody i zapobieganie osadzaniu się kamienia na jej podzespołach.

Regularnie oczyszczaj filtr. To właśnie w tym miejscu zbierają się resztki jedzenia oraz inne zanieczyszczenia, które nie usuwane zagrażają mechanizmowi pracy zmywarki.

Przeczyszczaj uszczelki. W szczególności miej na uwadze dolną jej część. To tam zbierają się i osadzają zanieczyszczenia pochodzące z brudnych naczyń. Po wyczyszczeniu, wysusz je i posmaruj wazeliną.

Sprawdzaj stan dysz. Dyszą nazywamy małe otworki znajdujące się na ruchomych ramionach, przez które wydobywa się woda do zmywania. W momencie kiedy są zapchane, obniżeniu ulega skuteczność mycia.

Myj zmywarkę. Rób to przynajmniej raz na dwa miesiące. Czynność polega na umieszczeniu w jej wnętrzu specjalnego preparatu do czyszczenia. Następnie należy ustawić urządzenie na najwyższą temperaturę i … gotowe!

Wstawiając zmywarkę pamiętaj, aby spłukać z naczyń resztki z jedzenia. Nie tylko oszczędzisz sobie później pracy w jej konserwacji, ale także zapobiegniesz tworzeniu się korozji.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.