Czy warto wyrabiać kartę kredytową z supermarketu?

Obecnie supermarkety oprócz uginających się od towarów półek zaczynają oferować swoim klientom jeszcze inne udogodnienia. Jednym z nich jest możliwość wyrobienia karty kredytowej.

Jednak czy warto?

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy pamiętaj, że karta kredytowa jest czymś więcej niż zwykła karta płatnicza, wydawana przez banki jako dodatek do zakładanych kont. Osoba niesumienna, zabiegana i często zapominająca o terminarzach spłat, może mieć w tym przypadku nie lada problemy.  Nieterminowa wpłata powoduje wysokie koszty.

Należy pamiętać, że płacąc kartą wydawaną w supermarkecie, zaciągamy w banku dług. Nie będzie on oprocentowany, jeśli w terminie oddamy taką gotówkę, na jaką zrobiliśmy w danym okresie zakupy. Jeśli jednak spóźnimy się ze spłatą, wówczas należy się liczyć z ogromnymi kosztami.

Wiedz, że decydując się na tego rodzaju kartę, dajesz możliwość osiągania zarobków bankowi. Jeśli jednak warunki jej korzystania są dla ciebie doskonale znane i wiesz, jak należy się z nią obchodzić, to decyzji o jej wyrobieniu nie podejmuj w sklepie, a w zaciszu własnego domu.

Warto przeanalizować oferty banków pod kątem kosztów oraz korzyści. Bogactwo ofert jest naprawdę bardzo zróżnicowane, dlatego przyjrzyj się opłatom, oprocentowaniu, jak również o takich korzyściach, jak zniżki w sklepach. W każdym razie najlepiej zachować bardzo dużą ostrożność i nie ulegać hasłom reklamowym.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.