Co kolor moczu mówi o Twoim zdrowiu?

Mocz nie zawsze ma standardowy wygląd. Dzięki temu jest użytecznym narzędziem do diagnozowania chorób. Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim jego gęstość, kolor i zapach, gdyż może to dawać ważne sygnały o stanie naszego zdrowia.

Daniel Shoskes, urolog pracujący w klinice w Cleveland, wykonuje badania wyjaśniające zmiany koloru moczu i konsekwencje, które wiążą się z każdym przypadkiem. Odcienie mogą być różne, od jasnożółtego, aż po czerwony. Może to być oznaką dobrego lub złego nawodnienia oraz wielu problemów zdrowotnych.

[br]

Oczywiście istnieją też różnice w wyglądzie moczu w zależności od okoliczności zdrowia albo godziny dnia. Może na to wpływać też stosowanie leków, spożywana żywność, infekcje, choroby itp.

Mocz może mieć kolor jasnożółty, przezroczysty, ale też być bardzo ciemny. Jeśli zauważysz nagłą zmianę w krótkim okresie czasu, powinieneś wybrać się do specjalisty. Badanie polegające na samodzielnym obserwowaniu moczu za każdym razem, gdy odwiedza się toaletę, może zapobiec w sposób prosty i skuteczny chorobom, które mają znaczny wpływ na stan organizmu.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.