Kiedy wrócić do byłego partnera?

Powrót do byłego partnera często porównuje się z jedzeniem odgrzewanej potrawy: niby dobrze smakuje, wiesz co jesz, ale przecież smak jest zupełnie inny… 

Jeśli rozstałeś/rozstałaś się ze swoim partnerem, a teraz pragniesz odświeżyć i odnowić Wasz związek lub poważnie się nad tym zastanawiasz, to świetnie trafiłeś/trafiłaś! Dzisiaj przedstawimy kilka porad na temat „odgrzewanych związków”.

O czym warto pamiętać, decydując się na powrót do byłego partnera?

Po pierwsze, musisz uświadomić sobie, że po takim powrocie nic nie będzie wyglądało tak samo jak kiedyś. Jeśli od Waszego rozstania minęło bardzo mało czasu, tym większe jest prawdopodobieństwo, że byłe problemy powrócą, często ze zdwojoną siłą. Dajcie sobie zatem czas – nie podejmujcie tak ważnej decyzji pochopnie, wszystko dokładnie trzeba przemyśleć.

para

Od czego zależy powodzenie reanimowanego związku?

Powodzenie takiego „odgrzewanego” związku zależy od wielu czynników. Po pierwsze od powodu powrotu – jeśli wracacie do siebie z miłości, Wasz związek ma większe szanse na przetrwanie. Jeśli chcecie być razem nadal z powodu strachu przed samotnością czy z powodu dzieci, związek praktycznie nie ma szans na szczęśliwe zakończenie. Stare polskie przysłowie mówi, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Dobrze się więc zastanów zanim wejdziesz do niej ponownie!

Jak się zachowywać po powrocie?

Kiedy już do siebie wróciliście i Twoje marzenie się spełniło, czas zejść na ziemię. Nie daj się ponieść chwilowym emocjom, bo potem może Cię to dużo kosztować i możesz gorzko żałować. Przede wszystkim przypomnij sobie, jaki był powód rozstania. Jego/jej ciężki charakter? Nieodpowiedzialność? Złe traktowanie? Te cechy trudno wykorzenić i się ich pozbyć. Kiedy emocje opadną i zaniknie euforia, możesz mieć powtórkę z rozrywki. Jeśli jednak powodem rozstania był czynnik, którego już nie ma, na przykład zbyt długa praca partnera lub wyjazd za granicę, śmiało możecie próbować.

Pamiętaj jednak żeby zawsze myśleć o tym co w związku było złe i chronić się przed niepotrzebnym cierpieniem. Jeśli przez lata nie udało Ci się zmusić drugiej połówki na przykład do porządków, nie licz na to, że teraz się to zmieni.

Zawsze zapisuj sobie co było powodem rozstania z danym partnerem i co Ci w nim nie odpowiadało. Kiedy spotkacie się po latach i zaiskrzy, będziesz wiedzieć na czym stoisz!

Jeśli Twój partner Cię skrzywdził, a Ty mu wybaczyłaś, ale tak naprawdę nie zapomniałaś jego win – daj sobie spokój. Związek z niedomówieniami i poczuciem żalu nie będzie udany. Partner będzie czuł się zdezorientowany, bo przecież winy zostały mu wybaczone, ale Ty nadal masz pretensje. Związek z takim obracaniem psychicznym i niedomówieniami nie ma szans na szczęście. Jeśli nie potrafisz wybaczyć do końca – nie ponawiaj Waszej relacji. Bardzo ważna jest szczera rozmowa, wyjaśnienie sobie wszystkiego i dopiero wtedy można podejmować decyzje.

„Przynajmniej wiem, co będzie” – ludzie często wracają do siebie, bo nie chcą angażować się w inne związki, nie lubią fazy „zaprzyjaźniania”. Nie każdy dobrze czuje się w nawiązywaniu nowych kontaktów, a ze starym partnerem znamy się jak łyse konie, do niczego nie trzeba się przyzwyczajać. Taki powrót na siłę, do mniejszego, ale znanego zła, to nie jest dobre rozwiązanie. Z jakiegoś powodu rozstaliście się, a strach przed samotnością nie jest dobrym bodźcem do ponownego wiązania się.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.