Włosy na ciele mogą sygnalizować problemy ze zdrowiem

Dla wielu osób to zupełnie naturalne, że w dzisiejszych czasach kobiety zmieniają swój kolor włosów, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że czasem organizm komunikuje nam coś właśnie za pomocą włosów. Zmiany w organizmie zaś, które objawiają się pigmentacją włosów, są niemożliwe do zidentyfikowania kiedy włosy są farbowane.

Organizm często komunikuje nam coś za pomocą włosów, trzeba tylko wiedzieć, jak te sygnały interpretować, na przykład jeśli włosy wypadają, są błyszczące czy normalne, mówi to bowiem o tym, czy stan organizmu jest dobry, czy zły.

 

1. Włosy w znacznej mierze uwarunkowane są genetycznie, dlatego na przykład ilość włosów może powiedzieć wiele o genetyce człowieka oraz jego przynależności do grupy etnicznej.

2. Problemy autoimmunologiczne są rzadko spotykane, ale zwykle organizm ostrzega o nich za pomocą utraty włosów na głowie i na całym ciele.

3. Włosy mogą też świadczyć o tym, czy hormony są w równowadze, na przykład wypadanie włosów świadczy, że równowaga ta została zachwiana.

4. Włosy mogą też sygnalizować konieczność przebadania jajników ze względu na ich powiększenie przez pęcherzyki zawierające płyny.

5. W przypadku obecności guza może się zmieniać profil hormonalny organizmu.

6. Niedobór żelaza może powodować wzmożoną utratę włosów na całym ciele.

7. Złe nawyki, takie jak stosowanie niektórych leków, pozostawia ślady na włosach, powodując ich uszkodzenia.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.