Jak stworzyć różne fryzury za pomocą szczotek do włosów?

Styliści, którzy zajmują się fryzurami gwiazd Hollywood, dobrze wiedzą, jak wiele zależy od szczotek do włosów. Warto znać zastosowanie poszczególnych rodzajów szczotek w tworzeniu niebanalnych uczesań.

Grzywka

We włosy wmasuj plankę i podsusz je. Grzywkę nawiń pod spód na dwie okrągłe szczotki, nagrzej ciepłym strumieniem powietrza i pozostaw na parę minut. Wyjmij szczotki, grzywkę sczesz na czoło. Pasma upnij. Najlepsza do tego celu jest szczotka okrągła średniej grubości, z włosia dzika, do modelowania.

Spiralne loczki

Wilgotne włosy rozczesz szkieletową stroną owalnej, dwustronnej szczotki do powijania końcówek. Następnie spiralnie nakręcaj cienkie pasma na szczotkę i susz suszarką. Roztrzep pukle palcami, a kosmyki wokół twarzy zaakcentuj żelem.

Elegancki koński ogon

Susz włosy, delikatnie je rozczesując specjalną szczotką przeznaczoną do rozczesywania długich pasm. Zaczesz szczotką pasma do góry i zwiąż gumką na czubku głowy. Wydziel jedno pasemko i owiń je wokół gumki; zabezpiecz wsuwką. Fryzurę wygładź.

Proste włosy

Podsuszone naturalnie włosy zwilż mleczkiem wygładzającym. Potem, pochyliwszy głowę, szczotkuj je płaską, najlepiej drewnianą szczotką. Na środku zrób zygzakowaty przedziałek. Delikatnie przygładź pasma – od nasady do połowy długości.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.