Jak kosić trawę

W jakiej części domu powinna znajdować się sypialnia?

gdzie urządzić sypialnię

Umiejscowienie sypialni trzeba dobrze przemyśleć.

Tego, gdzie urządzimy sobie sypialnię, nie powinniśmy pozostawiać przypadkowi, bo choć na początku możemy nie do końca zdawać sobie z tego sprawę, potem możemy żałować, że np. umieściliśmy ją w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni.

Jeśli dysponujemy niewielką ilością miejsca, nie mamy wielkiego pola do popisu, jednak jeśli mamy do dyspozycji wiele pomieszczeń, pojawia się problem, gdzie umieścić sypialnię, by jak najlepiej spełniała swoją rolę.

Co jest najważniejsze przy urządzaniu sypialni?

Poniżej kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy urządzaniu sypialni.

Cisza

Przede wszystkim w sypialni musimy mieć zapewniony spokój oraz ciszę. Najważniejszą rzeczą jest więc to, by była możliwie jak najdalej od pomieszczeń, w których często jest głośno, czyli wszędzie tam, gdzie toczy się duża część życia rodzinnego – w kuchni, salonie czy też w pokoju starszych dzieci, które hałasują np. podczas zabawy. Ma to na celu wyeliminowanie hałasu nie tylko wieczorem i rankiem, kiedy chcemy spać, ale też musimy mieć zapewniony spokój przez cały dzień, na przykład kiedy zechcemy się zdrzemnąć po południu czy też poczytać książkę. Co więcej, musimy też wziąć pod uwagę hałas dobiegający zza okna. Nie najlepszym wyjściem jest urządzanie sypialni w pomieszczeniu, którego okna wychodzą na ruchliwą ulicę i jeśli mamy do wyboru pomieszczenie z cichą okolicą, a do tego ładnym widokiem, to wybór wydaje się oczywisty.

Intymność

Fatalnym pomysłem jest urządzanie sypialni w pokoju przechodnim, czyli takim, przez który trzeba przejść np. żeby dostać się do innego pokoju czy łazienki. Jest to nie tylko niewygodne ze względu na hałas, ale także nigdy nie poczujemy się w takiej sypialni w pełni komfortowo, gdyż domownicy stale będą zakłócać naszą prywatność. Najrozsądniejsze jest więc urządzanie sypialni w takim miejscu w domu, gdzie będzie ostatnim pomieszczeniem, ewentualnie z przylegającą łazienką zarezerwowaną jedynie dla mieszkańców sypialni.

Słońce

Oczywiście nie każda osoba lubi, gdy budzi ją poranne słońce, zwłaszcza jeśli ktoś długo śpi, ale faktem jest, że duża ilość światła słonecznego nastraja optymistycznie. Dlatego znacznie lepszym wyjściem jest urządzenie sypialni na południu niż na północy, nawet jeśli oczywiste jest, że latem będzie się mocno nagrzewać, ale w chłodnej i ciemnej północnej sypialni możemy czuć się przygnębieni.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.