Jak być bramkarzem

Nowoczesne spojrzenie na łazienkę

pokój kąpielowy

Nowoczesna łazienka przestała być tylko miejscem, gdzie troszczymy się o higienę osobistą. Zaczyna urastać do miana minispa.

Nowoczesna łazienka coraz częściej przestaje już być tylko pomieszczeniem praktycznym i funkcjonalnym, ale staje się częścią domu, która żyje swoim życiem i którą decydujemy się urządzić w sposób ciekawy i atrakcyjny wizualnie. Większe pole do popisu mamy, dysponując sporą łazienką – nie dość, że stworzymy idealne miejsce służące higienie, to równocześnie zyskamy kolejny w naszym domu kącik, gdzie będziemy mogli wypoczywać.

Do wyboru mamy na przykład pokój kąpielowy, czyli zupełnie oddzielne pomieszczenie, a także nowe rozwiązanie, w Europie coraz popularniejsze, w Polsce natomiast ciągle jeszcze traktowane z dystansem – mianowicie połączenie łazienki z sypialnią.

Pokój kąpielowy

Pokój kąpielowy powinien być przestrzenią z dużą ilością światła i powietrza, posiadającą cechy minispa. Stąd właśnie niezbędne będą takie elementy aranżacyjne, jak typowe dla łazienki pisuar, bidet, podwójna umywalka czy wanna, oraz bardziej nietypowe – typu toaletka czy fotel. Po relaksującej kąpieli będziemy mogli oddać się lekturze książki, skupić się na kolejnych zabiegach pielęgnacyjnych itp.

Ważne, abyśmy zadbali o odpowiednie elementy wystroju – zastosujmy dyskretne oświetlenie, użyjmy wielorakich ozdób z kamienia czy szkła, dobierzmy obrazy czy kwiaty itp. Wszystko to sprawi, że wnętrze pokoju kąpielowego zyska niesamowity urok i przyjemnie będzie się nam spędzało w nim czas.

pokoj-kapielowy

Pokój kąpielowy to miejsce służące nie tylko higienie, ale także relaksowi i wypoczynkowi.

Łazienka połączona z sypialnią

Połączenie łazienki z sypialnią budzi szereg obaw ze względów m.in. wentylacyjnych czy intymnych. Wiele osób boi się, że wilgoć z łazienki może np. uszkodzić meble w sypialni – jednak nic bardziej mylnego. Obecnie stosuje się bowiem tak dopracowane systemy wentylacyjne oraz izolacyjne, że przy codziennym racjonalnym używaniu łazienki ulatniające się wilgoć czy para wodna są bez problemów absorbowane.

Połączenie łazienki z sypialnią zwiększa powierzchnię tej ostatniej, sprawia też, że czujemy się bardziej komfortowo i zwiększa się nasze poczucie bezpieczeństwa oraz intymności. Sprawdzi się najlepiej w przypadku młodych bezdzietnych małżeństw.

Łazienkę można też ze względów praktycznych lekko odgrodzić od części sypialnej np. przezroczystą czy piaskowaną szklaną ścianą, która przesłoni oraz wyciszy część łazienkową, co sprawi, że bez problemu będą mogły z niej korzystać także dzieci.

nowoczesna-lazienka

Sypialnia połączona z łazienką to rozwiązanie dla osób nowoczesnych i wygodnych.

Plusy łazienek połączonych z sypialnią i pokojów kąpielowych

Pokój kąpielowy albo połączenie łazienki z sypialnią to rozwiązania, które dają nam komfort oraz wygodę, pozwalają także w zupełnie inny, nowy sposób wykorzystać łazienkę. Jeśli jest ona sporych rozmiarów, ładnie oświetlona, już samo w niej przebywanie pozwoli nam poczuć się lepiej, zrelaksować się i zyskać komfort. To idealne rozwiązanie dla osób pracujących, które spędzają większość dnia poza domem – właśnie dla nich najistotniejsza jest luksusowa łazienka, w której będą mogły one się odświeżyć i odprężyć, oraz łóżko, pozwalające na regenerację sił.

Zaprojektowanie pokoju kąpielowego albo łazienki połączonej z sypialnią najlepiej polecić profesjonaliście. Projektant wnętrz stworzy dla nas projekt harmonijny, odpowiednio dopracowany, spełniający wszystkie nasze oczekiwania, a dodatkowo funkcjonalny.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.