Skuteczny sposób na odzyskanie naturalnego koloru włosów i powstrzymanie łysienia

Cebula jest od czasów starożytnych stosowana w ramach medycyny naturalnej ze względu na swoje liczne dobroczynne właściwości. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak wielki jest wpływ cebuli na włosy.

Stosowanie cebuli na włosy pomaga w eliminowaniu siwizny i odzyskiwaniu naturalnego koloru włosów. Nakładana także na skórę głowy, może przyczynić się do wzmocnienia cebulek, dzięki czemu włosy szybciej odrastają i nie wypadają.

Sok z cebuli służy do pobudzenia mieszków włosowych i poprawienia krążenia krwi, a także usunięcia zarazków i pasożytów. Leczy też zakażenia oraz pomaga zapobiegać wypadaniu włosów. Doskonale eliminuje także łupież. Cenny dla włosów jest zwłaszcza zawarty w cebuli enzym o nazwie katalaza, wyodrębniony przez naukowców z University od Bradford w Wielkiej Brytanii.

Siwienie włosów jest spowodowane przez gromadzenie się nadtlenku wodoru w mieszkach włosowych, powodowane przez stres oksydacyjny. Katalaza rozbija substancje odpowiedzialne za ten proces i całkowicie usuwa siwiznę, może także pomóc w odzyskaniu 84% utraconych włosów.

Jak stosować cebulę w pielęgnacji włosów? 
By przygotować lekarstwo z cebuli na włosy, należy posiekać 2 cebule, a następnie wycisnąć z nich sok. Należy nakładać go na skórę głowy, masując ją delikatnie przez kilka minut. Pozostawić na kilka minut, by sok się wchłonął, a następnie dokładnie umyć głowę, by pozbyć się mocnego zapachu.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.