Jak uzyskać wymarzony odcień blond włosów?

W sklepach znajdziemy środki koloryzujące we wszelkich odcieniach tego koloru: od skandynawskich, bardzo jasnych, poprzez złote lub z nutką czerwieni, po orzech laskowy i ciemny blond. Panie o jasnych włosach mogą nimi po prostu ufarbować włosy. Szatynki, które marzą, by stać się blondynkami, muszą najpierw włosy rozjaśnić, dopiero potem użyć środka koloryzującego. Niestety, odrosty będą po miesiącu także wymagały rozjaśnienia.

 

Rozjaśnianie w domu

 
Możliwe jest za pomocą produktów zwanych dekoloryzatorami, które pozbawiają włosy naturalnych pigmentów. Preparaty takie trzeba stosować dokładnie według instrukcji producenta. Zbyt krótkie trzymanie dekoloryzatora na głowie spowoduje, że odbarwianie włosów zatrzyma się na pewnym etapie i staną się one na przykład czerwone. Za długie zaś trzymanie zniszczy włosy. Dlatego najlepiej rozjaśnianie powierzyć fryzjerowi, zwłaszcza gdy włosy są bardzo ciemne. Dekoloryzator do domowego użytku rozjaśnia do 6 tonów, a to za mało, by z ciemnej szatynki stać się platynową blondynką.

 

Farbowanie włosów

 
Po rozjaśnieniu można włosy ufarbować na wybrany odcień blond. Fryzjerzy radzą, by panie o złocistej lub brzoskwiniowej karnacji, z jasnoniebieskimi, zielonymi lub złocistobrązowymi oczami wybierały ciepłe odcienie blond. Chłodne odcienie odpowiednie są dla kobiet o porcelanowej lub oliwkowej cerze, oczach szaroniebieskich, fiołkowych lub orzechowych.

 

Pielęgnacja po rozjaśnieniu

 
Odbarwiane włosy potrzebują kosmetyków nawilżających i regenerujących. Dlatego szampony i odżywki najlepiej wybierać spośród produktów do włosów rozjaśnianych lub suchych, zniszczonych. Po każdym myciu trzeba używać odżywki, a raz w tygodniu warto zafundować sobie bogatą, odżywczą maskę i trzymać ją w cieple, na przykład w kąpieli albo pod czepkiem, minimum pół godziny.

 

Kiedy włosy stają się zielone…

Uzyskanie takiego odcienia to najczęściej efekt użycia chlorowanej wody. Może temu zapobiec płukanie głowy po umyciu wodą z dodatkiem aspiryny, w proporcjach 1 tabletka na 1 litr wody.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.