Jak kroić cebule

Niebanalne rozwiązanie: sypialnia na podeście

sypialnia na podeście

Sypialnia na podeście to świetne rozwiązanie m.in. przy aranżacji niewielkich przestrzeni.

Takie aranżacje znamy głównie z filmów, ale jeśli mamy do tego warunki, warto zafundować sobie coś takiego we własnym domu, gdyż sypialnia urządzona na podeście prezentuje się naprawdę efektownie.

Przede wszystkim jest znakomitym urozmaiceniem, zatem najbardziej nadaje się dla osób, które cenią sobie nowoczesność i awangardę i nie chcą powielać czegoś, co jest powszechnie znane. Jednak planując taką sypialnię, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Na co należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, jeśli chcemy mieć w sypialni podest, musimy się zastanowić, czy pomieszczenie jest wystarczająco wysokie. Jeśli tak nie jest, podest znacznie je zmniejszy, nie tylko faktycznie, ale też optycznie, więc może się okazać, że rozwiązanie to nie jest dobre i nasza sypialnia nie będzie się za dobrze prezentować. Poza tym musimy zastanowić się, jaki ma to być podest – czy chcemy, by zdobił nasze wnętrze, czy też ma być jedynie sposobem wyeksponowania łóżka.

Jeśli ma być ozdobą, może to być zwykły stelaż, ale jeśli np. chcemy, by pełnił dodatkowe funkcje, czyli na przykład chcemy w nim coś przechowywać, bo to także jest możliwe i jest to świetne rozwiązanie w mało przestronnych pomieszczeniach, musi to być podest innego rodzaju. Jego struktura musi być mocniejsza, a także musi posiadać półki czy szuflady – co, to już jest zależne wyłącznie od naszych potrzeb i gustu.

Ponadto musimy się zastanowić, jak wysoki chcemy mieć podest. Powinno być to dostosowane przede wszystkim do wysokości pomieszczenia, ale też musimy się z tym dobrze czuć, bo jeśli wiemy, że nie będzie nam wygodnie poruszać się między wysokim podestem i znacznie niżej położoną podłogą, postawmy na niższy podest.

Oczywiście wyższy będzie wyglądał bardziej efektownie, ale wówczas musimy też wziąć pod uwagę fakt, iż konieczne będą schodki i tu też musimy podjąć decyzję, czy będą się one znajdować na części podestu, czy na jego całości – to także ma wielkie znaczenie nie tylko jeśli chodzi o nasz komfort, ale także – a może przede wszystkim – ostateczny wygląd pomieszczenia.

Ważny element całej aranżacji – podłoga

Jeśli już zdecydujemy, że chcemy mieć w sypialni podest, musimy jeszcze zadbać, by dobrze komponował się z podłogą znajdującą się w pomieszczeniu. Wybór nie powinien być przypadkowy, gdyż wówczas na pewno nie będzie to dobrze wyglądać. Jeśli zależy nam na eleganckim i dobrze prezentującym się wnętrzu, powinniśmy zafundować sobie podest z takiego samego materiału, z jakiego jest wykonana podłoga sypialni oraz w takim samym kolorze.

Oczywiście bardzo ciekawie wyglądają podesty np. w stylu pop, w intensywnych barwach, ale jest to już dość ryzykowne wyjście i musimy liczyć się z tym, że w takim przypadku będziemy musieli zwrócić baczną uwagę na takie zaaranżowanie całej sypialni, by wszystkie elementy idealnie ze sobą współgrały. Zatem zdecydowanie się na podest taki sam, jak podłoga, jest po prostu najbezpieczniejsze i najmniej kłopotliwe.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.