Naturalne środki łagodzące kaszel

W większości przypadków kaszel nie jest poważnym objawem i może być łagodzony domowymi środkami. Najczęstszą przyczyną kaszlu jest przeziębienie i grypa. Wirusy wywołują stan zapalny i podrażniają górne drogi oddechowe, zwykle też wydzielają one śluz.

Najskuteczniejsze domowe środki na kaszel

Okłady z gorczycy

Wymieszaj jedną część sproszkowanej gorczycy z taką samą ilością mąki. Dodawaj stopniowo wodę do utworzenia pasty. Rozprowadź na serwetce i złóż na pół. Zastosuj wazelinę, by ochronić skórę i zastosuj okład. W przypadku wystąpienia podrażnień skóry, natychmiast go usuń.

Miód z cytryną

Bardzo popularnym lekarstwem na kaszel jest zmieszanie soku z cytryny z miodem i powolne picie mieszaniny w ciągu dnia.

Syrop z rzodkiewki

Posiekaj 10 rzodkiewek, dodaj szklankę soku z cytryny i pół szklanki wody. Przecedź i dodaj 2 łyżki miodu. Gotuj przez pół godziny. Zażywaj 3 łyżki co 4 godziny.

Ostra papryka

Inną opcją jest zmieszanie dwóch łyżek soku z cytryny z miodem i szczyptą ostrej papryki. Pomoże to wydalić śluz.

Vicks Vapor Rub

Bardzo popularnym środkiem na łagodzenie kaszlu jest maść apteczna Vicks Vapor Rub. Należy nałożyć maść na podeszwy stóp przed snem, założyć skarpetki i iść spać. Środek ten w odmianie Vicks BabyRub można też stosować u dzieci, a nawet niemowląt, gdyż jest całkowicie bezpieczny.

Gorzka czekolada

Gorzka czekolada zawiera teobrominę – związek, który według przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii badań łagodzi kaszel lepiej niż leki. Dla dorosłych zaleca się 2 kostki czekolady, dla dzieci – 1.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.