Jak zrobić fosforyzujące butelki?

Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, w jak ciekawy sposób możemy wykorzystać nasze odpady. Niesamowitym i oryginalnym pomysłem jest ponownie wykorzystanie butelek do stworzenia takich, które świecą w ciemności – fosforyzujących.

Jeśli lubicie kreatywne zadania, to zrobienie świecących butelek będzie dla Was prawdziwą przyjemnością. Aby rozpocząć prace musicie przygotować następujące materiały:

– szklane butelki

– nożyczki

– stary tiul

– gumowe rękawiczki

– farba fosforyzująca

– kule lub inne ozdoby do wypełnienia butelek

– pędzelek

– woda

Jak zrobić fosforyzujące butelki? Istnieją tego trzy sposoby i wszystkie są bardzo proste.

Sposób pierwszy

Wyciąć kawałek tiulu dłuższy niż butelka, a potem uciąć go kiedy zostanie w niej umieszczony. Założyć rękawiczki, pomalować kule czy inne ozdoby fosforyzującą farbą. Po wyschnięciu włożyć je do butelki pod tiul, który jest wewnątrz niej.

Sposób drugi

Drugim sposobem wykonania fosforyzującej butelki jest pomalowanie różnych jej punktów wewnątrz fosforyzującą farbą. Bardzo ciekawe efekty daje użycie farb o różnych kolorach. Trzeba wziąć pod uwagę, że im więcej punktów się pomaluje, tym bardziej butelka będzie świecić w ciemności i da piękny efekt optyczny, ale potrzeba dużo cierpliwości, by tak pomalować butelkę.

Trzeci sposób

Można także pomalować za pomocą małego pędzelka tiul, a po wyschnięciu umieścić go w butelce.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.