Jak zapobiegać wrastaniu włosków

Jak zapobiegać wrastaniu włosków?

wrastanie włosków

Jak zapobiegać wrastaniu włosków?

Wrastanie włosków po depilacji, którego nie lubi chyba żadna kobieta, spowodowane jest najczęściej depilacją depilatorem elektrycznym lub plastrami z woskiem.

Zabiegi te powodują osłabienie włosków wyrywanych razem z cebulką, które nie są w stanie przebić się przez naskórek i rosną pod skórą.

Jak postępować w sytuacji, gdy mamy skłonność do wrastania włosków?

Przede wszystkim wydepilowane miejsca należy smarować preparatem, który zmiękczy i nawilży naskórek, np. z mocznikiem czy kwasami AGA, stosować peelingi, masować nogi szorstką myjką lub gąbką, najlepiej codziennie, przez cały okres odrastania włosków, można też używać sudocremu, tribioticu w saszetkach lub robić okłady z sody oczyszczonej (1 łyżeczka na 1/2 szklanki wody), ewentualnie zrobić płyn z 1 tabletki aspiryny, rozpuszczonej w 1/2 szklanki wody z dodatkiem gliceryny i wcierać go w skórę kilka razy dziennie.

Lepiej nie podejmować prób „wyciskania” włoska, gdyż może o spowodować mikrowylewy, powstawanie nieestetycznych przebarwień, a także zakażenia. Warto miejsce, gdzie wrasta włosek, smarować środkiem przeciwzapalnym lub przeciwbólowym. Jeżeli problem, mimo podejmowanych prób zapobiegania, nasila się, konieczna staje się wizyta u dermatologa. Warto też rozważyć depilację laserową, która na długi czas powinna pozbawić nas problemu wrastających włosków.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.