Jak zamknąć konto w Banku Millenium?

Jeżeli posiadasz rachunek oszczędnościowy w Banku Millenium i chcesz go zamknąć, gdyż nie korzystasz już z niego albo nie zamierzasz tego robić w przyszłości, dobrze trafiłeś. Mamy dla Ciebie kilka porad odnośnie do tego, jak zlikwidować konto w banku Millenium.

Zapraszamy do lektury!

milenium bank

Likwidacja konta w Banku Millenium

Bank Millenium powstał w 2003 roku dzięki połączeniu Banku Inicjatyw Gospodarczych z Bankiem Gdańskim i mieści się w pierwszej 6 największych polskich banków.

Jednym z sposobów by zamknąć konto w Banku Millenium, jest złożenie wypowiedzenie w siedzibie banku. Okres wypowiedzenia to 30 dni, w tym czasie należy uregulować wszystkie zobowiązania wobec banku, rozdysponować środki pozostałe na rachunku, zwrócić blankiety czekowe i zniszczyć karty wydane do rachunku.

Równocześnie należy pamiętać  że wypowiadając umowę o prowadzenie rachunku, rezygnujemy także z innych aktywnych produktów, takich jak np. czeki, ubezpieczenia, karty debetowe, produkty inwestycyjne itp.

Dokumenty przydatne przy zamykaniu konta w Banku Millenium

Właściwie, by zamknąć konto w Millenium Banku nie potrzebujesz żadnych dokumentów.  Zamykanie konta bieżącego, oszczędnościowego czy walutowego jest teraz możliwe całkowicie online za pośrednictwem systemu transakcyjnego Millenet. Ta usługa umożliwia złożenie prostej dyspozycji zamykania konta i produktów powiązanych m.in. limit na koncie, czy karta debetowa z zachowaniem wynikającego z regulaminu okresu wypowiedzenia. Wszystkie pozostające na zamykanych rachunkach środki są przelewane na podane przez Użytkownika konto.

Usługę można rozpocząć poprzez zakładkę Konta > Wnioski > Zamykanie konta w Millenet.

Oceń

3 komentarze

  1. Ostrzegam! 8 lutego 2014
  2. Ostrzegam!!!! 17 lutego 2014
    • Zaniepokojony 8 marca 2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.