Jak zadbać o sylwetkę w okresie wakacji za pomocą diety i ćwiczeń?

Odpoczywasz na gorącym piasku? Zastosuj wakacyjny program. Lekkie menu i proste ćwiczenia sprawią, że bez wysiłku zgubisz 3 kilo w 2 tygodnie. A dodatkowo uodpornisz skórę na szkodliwe działanie promieni UV. Za każdym razem przyjeżdżasz z wakacji spieczona na raka, z przesuszoną cerą i kilkoma dodatkowymi kilogramami… Tego lata będzie inaczej. Nasz program pomoże ci zgubić 3 kilo, ładnie wymodelować sylwetkę i ochronić skórę przed słońcem. Najważniejsza jest dieta, która każdego dnia dostarczy ci 1100-1250 kcal oraz wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Możesz ja zastosować jeszcze przed wyjazdem na wakacje albo już w trakcie urlopu. Jest prosta, nie wymaga ani zdolności kulinarnych, ani radykalnej zmiany przyzwyczajeń żywieniowych. Jej podstawą są warzywa i owoce zawierające beta-karoten, który działa jak niski filtr przeciwsłoneczny – zmniejsza ryzyko oparzenia. Gromadzi się w skórze i nadaje jej stopniowo delikatny, złotawy kolor. Jest jednocześnie silnym przeciwutleniaczem, który wyłapuje szkodliwe wolne rodniki, powstające w czasie opalania. Ważnym elementem plażowej diety jest też tyrozyna (zawarta w chudym mięsie i nabiale). To aminokwas bardziej znany ze swoich właściwości antydepresyjnych. Udowodniono jednak, że potrzebny jest również do wytwarzania melaniny – brązowego barwnika, który chroni skórę przed głęboką penetracją słońca. Ale dieta to nie wszystko. By ładnie wymodelować sylwetkę, potrzebujesz treningu. Zaleca się ćwiczenia z gumową taśmą. Przyrząd ten można nabyć w sklepie sportowym.

Ćwiczenia nóg

Chcesz wyszczuplić swoje nogi? Wystarczy ćwiczyć przez 15 minut dziennie trzy razy w tygodniu. Lewą stopą stań na gumie. Jej końcówki chwyć w dłonie. W tej pozycji napnij taśmę, podciągając ją ku górze. Teraz lekko ugnij prawą nogę i napieraj nią na gumę. Wytrzymaj, licząc do 10. Powtórz 2 razy i wykonaj ćwiczenie drugą nogą.

 

Proste plecy

Stań w lekkim rozkroku. Złóż gumę na pół i chwyć ją w obie dłonie. Wyprostuj ramiona i przenieś je nad głowę. W tej pozycji staraj się rozciągać gumę, licząc do 10. Zrób 2 serie. Pamiętaj o swobodnym oddechu i wciągniętym pępku.

Kształtne pośladki

Związaną taśmę załóż na kostki nóg. Ręce oprzyj na biodrach. Teraz ugnij lewą nogę i odwiedź ją w bok (by napiąć gumę). Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 10 razy prawą i lewą nogą.

Idealny dekolt

Gumę przenieś za plecy. Chwyć ją mocno kciukiem i pozostałymi palcami, tak aby była mocno napięta, gdy zegniesz ręce w łokciach. W tej pozycji odwiedź ręce do boku. Wykonaj 10 powtórzeń w 2 seriach.

Smukłe ramiona

Złącz nogi i stań obiema stopami na gumie. Zawiąż końce taśmy na obu dłoniach. W tej pozycji wyprostowane ramiona odwiedź do tyłu. Wytrzymaj, licząc do 10. Wykonaj 4 serie. Pamiętaj, by brzuch był cały czas wciągnięty.

Zgrabne uda

Zwiąż gumę i załóż na kostki nóg. Dowolną nogą zrób wypad w bok. W tej pozycji bardzo wolno wykonaj 10 przysiadów, tak byś czuła, jak pracują wewnętrzne partie twoich ud. Odpocznij i powtórz całą serię ćwiczeń 3 razy.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.